Голові Верховної Ради України щодо законопроекту №4650. | ||
Голові Верховної Ради України
Парубію А.В.
Шановний Андрію Володимировичу !
У Всеукраїнській громадській організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» уважно вивчено внесений групою народних депутатів України законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про правонаступництво України» щодо скасування дії актів СРСР на території України», реєстр. №4650 від 11.05.2016 року, у якому пропонується , зокрема, що Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» діятиме тимчасово, до прийняття нової редакції закону.
У пояснювальній записці до зазначеного законопроекту обґрунтовується необхідність його прийняття тим, що законодавство СРСР не є достатньо системним і що не можна забезпечити вільний доступ до нього. При цьому жодного доводу щодо необхідності перегляду законів України, прийнятих Верховною Радою УРСР, не наводиться. Згаданий Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» був прийнятий тим же складом парламенту, який приймав Декларацію про державний суверенітет України, Акт проголошення незалежності України, багато інших законів України, легітимність яких не ставиться під сумнів.
Але головне – Законом України від 19.12.1991 року №2001-XII, який набрав чинності з 15.02.1992 року, внесені зміни і доповнення до Закону УРСР «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (№796- XII), згідно з якими Закон викладено в новій редакції:Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» … і далі за текстом. Тому немає ніяких правових підстав для перегляду цього Закону України.
Зважаючи на викладене, ми вимагаємо не чіпати «чорнобильські» закони. Про це рішуче і одноголосно висловилися учасники Всеукраїнської акції протесту чорнобильців біля Верховної Ради України 12 травня 2016 року. Цього ж дня усі без виключення представники громадських чорнобильських організацій висловили таку ж позицію на нараді у Міністра соціальної політики України А. Реви.
Закон про захист чорнобильців пройшов процедуру всенародного обговорення і має найвищу легітимність.
Необхідно Верховній Раді України виправити помилки щодо скасування раніше прийнятих у неконституційний спосіб змін до цього Закону, якими обмежувалися або скасовувалися права чорнобильців на певний соціальний захист. Йдеться передусім про невідкладне прийняття зареєстрованих у Верховній Раді України законопроектів №4442 або 4442-1, які поновлюють права інвалідів-чорнобильців на належне пенсійне забезпечення. За основу подальшої роботи щодо поновлення прав інших категорій чорнобильців може бути взятий законопроект №2093, який був проголосований у Верховній Раді України, але заветований Президентом України.
Враховуючи викладене, авторам законодавчої ініціативи направлено звернення щодо відкликання законопроекту №4650, як такого, що не відповідає дійсному стану законодавства України та несе потенційну загрозу конституційним правам українських громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
З метою попередження у подальшому подібних помилок просимо Вас дати доручення щодо внесення відповідних змін до законодавчої бази Верховної Ради України.
З повагою,
Президент ВГОІ
«Союз Чорнобиль України» Володимир ВОЙТОВ
|
Першому заступнику профільного Комітету Верховної Ради України щодо законопроекту №4650.
З повагою,
Президент ВГОІ
«Союз Чорнобиль України» Володимир ВОЙТОВ
Народним депутатам України щодо законопроекту №4650. | ||||||||||||||
Народним депутатам України
Продан О.П., Геращенко І.В., Остріковій Т.Г., Кришину О.Ю., Юринець О.В., Ткачуку Г.В., Солов’єву Ю.І., Сусловій І.М., Макар’яну Д.Б., Березі Б.Ю., Паламарчуку М.П., Велікін О.М., Сугоняку О.Л., Коту А.Б., Матіос М.В., Романюку Р.С. Шановні народні обранці !
У Всеукраїнській громадській організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» уважно вивчено внесений Вами законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про правонаступництво України» щодо скасування дії актів СРСР на території України», реєстр. №4650 від 11.05.2016 року, у якому пропонується , зокрема, що Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» діятиме тимчасово, до прийняття нової редакції закону.
У пояснювальній записці до зазначеного законопроекту Ви обґрунтовуєте необхідність його прийняття тим, що законодавство СРСР не є достатньо системним і що не можна забезпечити вільний доступ до нього. При цьому жодного доводу щодо необхідності перегляду законів України, прийнятих Верховною Радою УРСР, не наводиться. Згаданий Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» був прийнятий тим же складом парламенту, який приймав Декларацію про державний суверенітет України, Акт проголошення незалежності України, багато інших законів України, легітимність яких Ви не ставите під сумнів.
Але головне – Законом України від 19.12.1991 року №2001-XII, який набрав чинності з 15.02.1992 року, внесені зміни і доповнення до Закону УРСР «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (№796- XII), згідно з якими Закон викладено в новій редакції:Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» … і далі за текстом. Тому немає ніяких правових підстав для перегляду цього Закону.
Зважаючи на викладене, ми вимагаємо не чіпати «чорнобильські» закони. Про це рішуче і одноголосно висловилися учасники Всеукраїнської акції протесту чорнобильців біля Верховної Ради України 12 травня 2016 року. Цього ж дня усі без виключення представники громадських чорнобильських організацій висловили таку ж позицію на нараді у Міністра соціальної політики України А. Реви.
Закон про захист чорнобильців пройшов процедуру всенародного обговорення і має найвищу легітимність.
Необхідно Верховній Раді України виправити помилки щодо скасування раніше прийнятих у неконституційний спосіб змін до цього закону, якими обмежувалися або скасовувалися права чорнобильців на певний соціальний захист. Йдеться передусім про невідкладне прийняття зареєстрованих у Верховній Раді України законопроектів №4442 або 4442-1, які поновлюють права інвалідів-чорнобильців на належне пенсійне забезпечення. За основу подальшої роботи щодо поновлення прав інших категорій чорнобильців може бути взятий законопроект №2093, який був проголосований у Верховній Раді України, але заветований Президентом України.
Враховуючи викладене, наполягаємо на відкликанні Вами законопроекту №4650, як такого, що не відповідає дійсному стану законодавства України та несе потенційну загрозу конституційним правам українських громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
З повагою,Президент ВГОІ«Союз Чорнобиль України» Володимир ВОЙТОВ |
Комментариев нет:
Отправить комментарий