четверг, 5 мая 2016 г.

5 травня – Міжнародний день боротьби за права інвалідів


5 травня - Міжнародний день боротьби за права інвалідів

«Той хто впав духом гине раніше терміну»

— Омар Хайям

Міжнародний день боротьби за права інвалідів світова спільнота відзначає 5 травня.
Ні одна категорія громадян не повинна залишитися без уваги влади. Незалежно від національності, релігії, майнового стану, стану здоров’я.
У нас кажуть - інваліди. На Заході - люди з обмеженими можливостями здоров’я. По суті - одне й те саме, але в Україні інваліди - одна з самих малозахищених верств населення, - вважають борці за їхні права. Кожен п’ятий має пенсію нижче величини прожиткового мінімуму. Багато з них потребують постійного стороннього догляду.
В Україні за останніми офіційними статистичними даними кількість інвалідів зростае. Щороку інвалідами стають декілька тисяч чоловік.
У 1983 р. Організація Об‘єднаних Націй почала проводити так зване Десятиліття інвалідів. Десятиліття було покликане стати періодом підвищення інформованості і вживання заходів в цілях поліпшення положення інвалідів і забезпечення для них рівних можливостей.
У 1992 р. в ознаменування закінчення циклу Генеральна асамблея ООН проголосила Міжнародний день інвалідів — 3 грудня. Мета, заради якої проголошуються «дні інвалідів», — повне і рівне дотримання прав людини і участь інвалідів в житті суспільства. Ця мета була визначена в Усесвітній програмі дій відносно інвалідів, прийнятою Генеральною асамблеєю ООН в 1982 р.
Проблемам фігурантів сьогоднішнього дня в Україні присвячена величезна кількість офіційних нормативних документів. Один з основних є — Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21 березня  1991 р.,даний документ визначає основи соціального захисту інвалідів в України і гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі у всіх сферах життя суспільства, варто також згадати про Закон України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» від 6 жовтня 2005 р., який відповідно до Конституції України визначає основні принципи створення правових, соціально-економічних, організаційних умов для усунення або компенсації обмежень життєдіяльності, викликаних порушенням здоров’я і функцій організму, функціонування системи підтримки інвалідами фізичного, психічного, соціального благополуччя, сприяння ним в досягненні соціальної і матеріальної незалежності, а також Указ Президента «Про додаткові невідкладні заходи щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями» від 18 грудня 2007 р.
  На жаль, життя людей з обмеженими фізичними можливостями продовжує залишатися дуже складним. Такі проблеми, як недолік спецпристосувань для пересування, складність отримання освіти, брак робочих місць і невелика грошова допомога, позбавляють інвалідів можливості вести повноцінний спосіб життя й ізолюють їх від суспільства.
    Тим часом, хоча інваліди обмежені фізично, вони безмежні у своїх здібностях, талантах і прагненні до самовираження. Завдяки величезній силі духу й волі, ці люди досягають успіхів у найрізноманітніших сферах: науці, підприємницькій діяльності, художній творчості, мистецтві, спорті. Час показав, що дуже часто люди з обмеженими фізичними можливостями можуть досягти навіть більшого, ніж зовсім здорові люди.


 


ПО ВЫХОДНЫМ И ПРАЗДНИКАМ БЛОГ НЕ ОБНОВЛЯЕТСЯ

Комментариев нет:

Отправить комментарий