вторник, 24 октября 2017 г.

ПРО ПОСИЛЕННЯ ПОКАРАННЯ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ ВІДВІДУВАННЯ ЗОНИ ВІДЧУЖЕННЯ...


ДАЗВ ініціював посилення покарання за порушення правил відвідування зони відчуження
З метою зниження кількості нелегальних відвідувань зони відчуження, Державне агентство України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) ініціювало внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення у частині посилення покарання за правопорушення, що передбачене статтею 46-1 «Порушення вимог режиму радіаційної безпеки в місцевостях, що зазнали радіоактивного забруднення».
«Ми докладаємо чимало зусиль щодо інформування громадськості про те, що нелегальне перебування у зоні відчуження може привести до опромінення вище допустимих нормативів. І більшість людей про це знає. Але ми бачимо, що так звані «сталкери» і досі шукають у зоні відчуження адреналін. Діюча на сьогодні система покарання за порушення правового режиму не зупиняє правопорушників», - наголошує Голова ДАЗВ Віталій Петрук.
Голова ДАЗВ наголошує, що окрім порушення законодавства України, нелегальні відвідувачі піддають себе небезпеці, а це можливі наслідки радіоактивного переопромінення і ризик винесення радіоактивних матеріалів за межі зони відчуження, та демонструють негативні приклади іншим. 
Також, за словами фахівців ДСП «Екоцентр», правопорушники можуть отримати значні дози опромінення і на відносно «чистих» ділянках зони відчуження, або натрапити на хижаків, які потенційно можуть напасти на людину. Тому, для безпечного відвідування зони існують спеціально визначені маршрути і кваліфіковані гіди. 
На сьогоднішній день фахівцями ДАЗВ було розроблено і надіслано пропозиції до Міністерства внутрішніх справ України щодо створення спільної робочої групи для підготовки відповідного законопроекту і подання у вищі інстанції для його схвалення. 
Довідково: 
Згідно з вимогами скоєння правопорушення, передбаченого Кодексом, на правопорушників накладається штраф від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-510 грн) з конфіскацією знарядь вчинення правопорушення і на посадових осіб - від 25 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (425-510 грн) з конфіскацією знарядь вчинення правопорушення.
ДЖЕРЕЛО:

Комментариев нет:

Отправить комментарий