среда, 25 октября 2017 г.

Звернення До Прем'єр - Міністра України Гройсмана В. Б. Стосовно Виконання Рішень Судів, У Тому Числі Європейського...


Прем’єр-міністру України
В.Б. Гройсману
Шановний Володимире Борисовичу!
Ви, очевидно, поінформовані про рішення Європейського суду з прав людини, прийняте за позовами 12143-х громадян України, постраждалих внаслідок Чорнобильської  катастрофи. У цьому рішенні зазначено, зокрема: «Усі ці заяви, так само як і всі потенційні подібні заяви, є невід’ємною частиною процедури виконання, визначеної в пілотному рішенні (Іванов проти України)… Вирішення усіх цих справ має обов’язково бути  охоплено заходами виконання загального характеру, який має вжити держава-відповідач (Україна) під наглядом Комітету Міністрів…
Згідно з обґрунтуванням пілотного рішення, виконання заходів загального характеру, яких має вжити держава-відповідач, охоплює усіх інших потерпілих… Суд повторює, що держава Україна залишається зобов’язаною виконати рішення національних судів, які залишаються обов’язковими до виконання…»
Таке рішення ЕСПЧ повністю співпадає з позицією Союзу юристів України і Союзу Чорнобиль України, які послідовно наполягали на системному розв’язанні проблеми з виконанням рішень національних судів і Європейського суду, прийнятих за позовами чорнобильців. Чинний механізм, встановлений Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», довів свою неефективність, оскільки він скоріше гарантує невиконання таких рішень, що прямо порушує вимоги ст.129 Конституції України і ст. 6 Конвенції Ради Європи про захист прав людини і основоположних свобод.
Ще рік тому листом за №1058 від 24 жовтня 2016 р. Союз юристів України привертав Вашу увагу до цієї проблеми та пропонував докласти зусиль щодо вирішення цього болючого питання в правовому полі України, не наражаючись на прийняття відповідного пілотного рішення Європейського Суду з прав людини проти України.
На превеликий жаль, реакція на нашу пропозицію була абсолютно формальною.
Подальше зволікання з розв’язанням цієї системної проблеми матиме негативні наслідки як для людей, які, ризикуючи здоров’ям і життям, врятували Україну від жахливих наслідків Чорнобильської  катастрофи, так і для Української Держави, яка може наразитися на санкції, нехтуючи загальновизнаними правами людини.
Враховуючи викладене, просимо поінформувати про заходи, які планує вжити Кабінет Міністрів України щодо виконання згаданого рішення Європейського суду з прав людини.
Союз юристів України і Союз Чорнобиль України відкриті для співпраці з метою вирішення зазначеної проблеми, яка є життєво  важливою для сотень тисяч наших співвітчизників, а також для України загалом.

З повагою,

Голова Союзу                                                Президент ВГОІ
юристів України                                           «Союз Чорнобиль України»                        
С.М. Піскун                                                     В.В. Войтов

ДЖЕРЕЛО:

2 комментария:

  1. Влада, як видно з заяв "попередникив" має борг по судових рішеннях більше шести мілліардів гривен.але ці міліарди повністью припмсують чорнобильцям.хоча там чимала частка "дітей війни" та інших категорій позивачів.хто може сказати яка саме часка чорнобильців? це перше.по друге.чому чорнобильців пускають на нові круги ада (виконавча служба з пакетом документів,казначейство). при тому що місцеві виконавчі служби не розглядають такі питання.потрібно іздити до обласних. а це в де яких випадках більше ста кілометрів.у мене лежить відповідь пенсійного фонду, до якого я позивався, де вони вказують повну суму по усіх судах окремо (всього чотири. загальна сума більше 70 тисяч гривен).чому ці кошти, НАРАХОВАНІ, наголошую НАРАХОВАНІ. не включають в державний борг??? чому я не можу подати заяву до суду про стягнення цих коштів???і ще багато таких ЧОМУ!!!

    ОтветитьУдалить
  2. чи хтось тут колись стикався з фінансовим зривом? у мене це було, і це була нелегка ситуація, тому що я втратив майже все, і я не міг пояснити, як все відбувалося, але COVID-119 мене справді злетів, але я сьогодні вдячний за все Пан Лі зробив для мене те, що допоміг мені взяти позику за 2 проценти, щоб повернути мій бізнес, і сьогодні я щаслива людина через те, що життя було несправедливим до мене протягом усіх цих періодів covid19. з великою компанією США, яка позичає гроші будь-кому, хто шукає позику, і готовий повернути з процентною ставкою 2 у відповідь, тут його електронна адреса: 247officedept@gmail.com та whatsapp: + 1-989-394-3740

    ОтветитьУдалить