суббота, 8 апреля 2017 г.

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

Про зустріч лідерів громадських Чорнобильських організацій з Міністром соціальної політики України
04 квітня 2017 року відбулася зустріч лідерів громадських Чорнобильських організацій з Міністром соціальної політики України А.О. Ревою. Склад учасників зустрічі та її Порядок денний визначено Міністерством соціальної політики України. Від Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» у зустрічі взяли участь Президент В.В. Войтов та Віце-президенти В.П. Кобчик і В.М. Яценко.
Обговорювалися, зокрема, заходи щодо поліпшення пенсійного забезпечення інвалідів з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших категорій осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також хід реалізації бюджетних Чорнобильських програм.  
Учасники зустрічі наполягали на прийнятті відомого законопроекту №4442, яким пропонується поновити первісну редакцію ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо встановлення мінімальних пенсій  у розмірі 6, 8, 10 прожиткових мінімумів для ІІІ, ІІ, І груп інвалідності відповідно. Представники «Союзу Чорнобиль України» висловилися на підтримку цього законопроекту та якнайшвидшого його внесення на розгляд сесії Верховної Ради України. Але, зважаючи на тривалу процедуру проходження законопроектів у парламенті, запропоновано Міністру невідкладно винести на розгляд Кабінету Міністрів України проект постанови про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України №1210, який підготовлений за участю громадських Чорнобильських організацій та переданий Міністру на його ж пропозицію. Це дало б можливість вже зараз, до 31-х роковин Чорнобильської трагедії, суттєво поліпшити пенсійне забезпечення Інвалідів-Чорнобильців, а також ліквідаторів 2-ї категорії.
Нажаль, така пропозиція не було підтримана керівництвом Міністерства. Підсумовуючи робочу зустріч, Міністр зазначив, що Уряд України планує уніфікувати пенсійне законодавство. Водночас, з жовтня поточного року планується здійснити осучаснення пенсій, у тому числі особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи. Після цього планується підготувати й прийняти постанову про підвищення мінімальних розмірів пенсій Інвалідам-Чорнобильцям, зокрема з числа солдат строкової служби. Проект такої постанови Міністр пообіцяв узгодити з громадськими Чорнобильськими організаціями. Він висловився також на підтримку вимог стосовно відновлення бюджетної програми забезпечення житлом громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. 
ДЖЕРЕЛО:

Комментариев нет:

Отправить комментарий