среда, 11 января 2017 г.

ДО УВАГИ ЧОРНОБИЛЬЦІВ! ЦЕ ВАЖЛИВО!!!


ЛигунПрем’єр – міністру України
Гройсману В.Б.
Шановний Володимире Борисовичу!
До кабінету Міністрів України  надійшов проект Постанови КМУ «Деякі питання визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших ядерних аварій». Цей Проект Постанови КМУ підготовлений і поданий Міністерством соціальної політики України БЕЗ ПОГОДЖЕННЯ з Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Союз Чорнобиль Украйни» та іншими Чорнобильськими організаціями.
Представленим Проектом Постанови КМУ передбачено новий порядок перегляду осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших ядерних аварій.
Пройшло 30 років після Чорнобильської трагедії 117 тисяч Чорнобильців у тому числі 49 тисяч учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС мають інвалідність безстроково та статус 1 категорії, решта мають 2 та 3 категорії.
Багато хто з них, з різних причин, не зберегли документів, які підтверджують їхню участь в роботах по ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.
Більше того, ті лжеліквідатори, яких бажано лишити статусу Чорнобильця, а це як завжди чиновники різного рівня, влада зробити не може бо вони мають ідеальні довідки. Тому, знову в першу чергу постраждають справжні ліквідатори.
Пропоную в основу порядку перегляду статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших ядерних аварій покласти діючі посвідчення.
Я вважаю, що усі зміни до законодавчих актів України, які стосуються соціальних законних прав Чорнобильців, мають обов’язково пройти обговорення в громадських Чорнобильських організаціях. В результаті цих обговорень знайти спільний, узгоджений підхід до підготовки і прийняття законодавчого документу.
Пропоную в п.11 Порядку видaчі пoсвідчeнь oсoбaм, які пoстрaждaли внaслідoк Чoрнoбильськoї кaтaстрoфи, іншиx ядeрниx aвaрій замість формулювання:
«Посвідчення видаються:
учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС на підставі одного із таких документів: 
а) довідки про підвищену оплату праці в зоні відчуження із зазначенням кількості днів і населеного пункту, яка підтверджена первинними документами (наказ (розпорядження) про відрядження до зони відчуження із зазначенням періоду роботи (служби) у зоні відчуження, особовий рахунок, табель обліку робочого часу, посвідчення про відрядження в зону відчуження з відміткою підприємства зони відчуження про прибуття та вибуття працівника, шляхові листи (за наявності); трудової книжки (за необхідністю) та інші); 
б) довідки архівних установ про участь у ліквідації наслідків аварії у зоні відчуження із зазначенням періоду несення служби (виконання робіт), днів виїзду на об’єкти або в населені пункти зони відчуження, інших за необхідності документів (довідка командира військової частини, військовий квиток, витяг з особової справи військовослужбовця, завірений в установленому порядку та інших);
Прийняти таке формулювання:
Посвідчення видаються:  учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС на підставі діючого посвідчення:
Проект постанови КМУ «Деякі питання визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших ядерних аварій» повернути до Міністерства соціальної політики України на доопрацювання, з подальшим обговоренням та узгодженням з громадськими Чорнобильськими організаціями.
З повагою,
віце-президент Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» — голова Чернігівської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України»                  А.М. Лігун

ДЖЕРЕЛО:

Комментариев нет:

Отправить комментарий