вторник, 2 августа 2016 г.

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ


Інформаційне повідомлення про проведення Всеукраїнського семінару з питань поліпшення пенсійного забезпечення Чорнобильців.
27-29 липня 2016 року за ініціативою Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» проведено Всеукраїнський семінар з питань поліпшення пенсійного забезпечення інвалідів та інших категорій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
В роботі семінару взяли участь 177 представників Чорнобильської громади практично з усіх областей України. Найбільші делегації представили м. Київ та Київська область. 
На семінарі жваво і гостро обговорювалися проблеми пенсійного забезпечення Чорнобильців, яке, нажаль, до цього часу так і не покращилося. Напрацьовані законопроекти, спрямовані на покращення пенсійного забезпечення Чорнобильців, не тільки не прийняті Верховною Радою України, але навіть не включені до порядку денного сесійних засідань. Практично всі присутні погодилися, що в першу чергу потрібно підвищувати мінімальні пенсії Чорнобильцям, бо вижити на теперішню мінімальну пенсію хворій людині, (а Чорнобильців здорових вже практично немає)  – неможливо.  
Учасники семінару наполягали на прискоренні прийняття законопроектів, розроблених за участі громадськості, зокрема відомого законопроекту за №4442. Ставилося питання й про пенсії вдовам по втраті годувальника, зокрема, про те, що Управління Пенсійного фонду України неправомірно вимагають додаткові документи (первинні документи) для того, щоб вдові виплачувати 50% від пенсії померлого. Наголошувалось, що це недопустимо, бо померлий уже отримував пенсію на підставі наданих до Управління Пенсійного фонду України документів, які зберігаються у його справі і працівники Управління Пенсійного фонду України несуть відповідальність за їх збереження. Вдови ж скаржаться, що деякі документи із справи вилучено.
Обговорювалося також питання про пільговий вихід на пенсію із зменшенням на 8-10 років пенсійного віку. Наприклад, якщо у людини є відповідний статус постраждалого, то на підставі Чорнобильського посвідчення Управління Пенсійного фонду України зобов’язані оформити пенсію із зменшенням пенсійного віку, призначивши мінімальний розмір пенсії, і якщо у людини не вистачає документів про заробітну плату, з тим, що недостаючі документи або будуть надані пізніше самим Чорнобильцем, або Управління Пенсійного фонду України дасть запит на отримання таких документів у відповідні установи чи організації. 
Учасникам семінару надали відповіді і пояснення відповідальні працівники Міністерства Соціальної Політики України і Пенсійного фонду України: Дейнега О.П. – Директор Департаменту соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи Міністерства Соціальної Політики України; Охріменко О.В.  – заступник директора Департаменту пенсійного забезпечення – начальник управління контролю та розгляду звернень громадян Пенсійного фонду України; Матюх О.В. – заступник директора Департаменту Пенсійного фонду України.

ПО ВЫХОДНЫМ И ПРАЗДНИКАМ БЛОГ НЕ ОБНОВЛЯЕТСЯ

Комментариев нет:

Отправить комментарий