понедельник, 21 марта 2016 г.

"ВПЕРШЕ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС"...


ЧОРНОБИЛЬСЬКУ АЕС ВПЕРШЕ ВІДВІДАВ МІНІСТР ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ ВОЛОДИМИР ДЕМЧИШИН

19 березня відбувся робочий візит міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Васильовича Демчишина на Чорнобильську АЕС.


Основною метою візиту було вивчення можливостей промислового майданчика ЧАЕС для використання в інтересах ядерно-промислового комплексу України. В першу чергу, це стосується виробництв щодо поводження з радіоактивними відходами (РАВ) та відпрацьованим ядерним паливом (ВЯП).
Міністр і супроводжуючі його особи відвідали завод з переробки рідких радіоактивних відходів (ЗПРРВ), промисловий комплекс по поводженню з твердими радіоактивними відходами (ПКПТРВ) і сховище відпрацьованого ядерного палива сухого типу (СВЯП-2), яке зараз будується, а також місце монтажу нового безпечного конфайнмента (НБК). На всіх об'єктах гості отримали від генерального директора ЧАЕС Ігоря Грамоткіна детальну інформацію. Генеральний директор ДСП ЧАЕС особливо підкреслив, що існуюча інфраструктура і кадровий потенціал Чорнобильської АЕС дозволяють вирішувати завдання не тільки щодо поводження з відпрацьованим ядерним паливом і РАВ самої ЧАЕС, а й діючих АЕС України.


Крім того, специфічні умови зони відчуження, наявність на території ЧАЕС розвиненої виробничої інфраструктури, технологічних площ, які зараз не використовуються, будівель, споруд та обладнання дають можливість перенести частину запланованих для будівництва об'єктів атомної промисловості на вже існуючі майданчики чорнобильської зони, що дозволить істотно знизити витрати державного бюджету.

У свою чергу, перетворення майданчика Чорнобильської АЕС в промислову зону, інтегровану в ядерно-енергетичний комплекс країни, і призначення ЧАЕС національним оператором щодо поводження з РАВ та ВЯП дозволило б істотно поліпшити економічний стан ЧАЕС та перевести підприємство на рівень забезпечення повної рентабельності.

На завершення візиту Міністр зазначив, що можливості для співпраці надзвичайно великі  і їх необхідно використовувати в повній мірі.


 

  ПО ВЫХОДНЫМ И ПРАЗДНИКАМ БЛОГ НЕ ОБНОВЛЯЕТСЯ

Комментариев нет:

Отправить комментарий