пятница, 11 марта 2016 г.

Туристичний ярмарок у Берліні: від Єгипту до Чорнобиля, але без Криму


Подорож до Чорнобиля

На міжнародному туристичному ярмарку в  Берліні  представлені  й  Україна  з  Росією.  Перед головним входом на територію ярмарку встановлено величезний стенд «Visit Russia».  Від  російської  експозиції до значно скромнішої української — рукою подати. Між ними — тільки киргизька юрта.

Українці пропонують на ITB подорожі для любителів гострих відчуттів. Олег Шалашов запрошує до Чорнобильської зони — щоправда, тільки повнолітніх мандрівників. Взагалі-то тридцятикілометрова зона закрита, але, тим не менше, кожен рік цей, за словами Шалашова, «памʼятник людської легковажності» щорічно відвідують понад 20 тисяч туристів, з яких 70 відсотків — іноземці. А з них найбільша група — німці.

Екскурсії, в тому числі, багатоденні проводить агентство Chernobyl Tour. Але багатьом і одного дня вистачає. Після суворої перевірки на КПП, розповідає Шалашов, сталкери-любителі оглядають кілька сіл-привидів у зоні відчуження, потім — вахтове місто Чорнобиль, де зосереджені всі підприємства, повʼязані з ліквідацією наслідків аварії.
Далі в програмі — військова тінь Чорнобиля. Раніше тут знаходився надсекретний обʼєкт — загоризонтна радіолокаційна станція «Дуга» 150 метрів у висоту. З її допомогою в радянські часи фіксувалися старти балістичних ракет у США. «Звідти ми ведемо туристів на спеціальний оглядовий майданчик Чорнобильської АЕС,— продовжує Шалашов,— а вишенька на торті — піша екскурсія по закинутому місту Припʼять».
Кількість закордонних туристів — після різкого спаду в останні два роки — знову зростає, розповіла в інтервʼю DW колишній міністр туризму Олена Шаповалова, яка представляє тепер на ITB турфірму Pan Ukraine. На її думку, іноземці стали розуміти, що за всієї складності ситуації на Донбасі конфлікт цей однак локальний, пропозиції ж українських турагентств вельми привабливі. У Києві, наприклад, можна зробити екскурсію дахами, а в Одесі — в супроводі професійного історика — катакомбами.
Суттєвий аргумент на користь поїздок європейців в Україну — ціна, в тому числі, на лікувальні тури. «Гривня подешевшала,— говорить Шаповалова,— і ті, хто раніше їздив у Карлові Вари, тепер розуміють, що ціни на відпочинок у Трускавці в рази нижчі, а якість лікувальних вод — не гірша».


Джерело: Time-UA.com — новини України і світу —http://time-ua.com/novini/ekonomika/21354-turistichniy-yarmarok-u-berln-vd-giptu-do-chornobilya-ale-bez-krimu





 

  ПО ВЫХОДНЫМ И ПРАЗДНИКАМ БЛОГ НЕ ОБНОВЛЯЕТСЯ

Комментариев нет:

Отправить комментарий