Прем’єрний показ документальної картини американського режисера Чеда Ґрасіа "Російський дятел" відбувся у Львові.
Сам автор свій фільм про вибух на Чорнобильській АЕС називає політичним детективом.
Головним героєм стрічки є український художник, якого в 4-річному віці евакуювали з Прип’яті після того, як вибухнув чорнобильський реактор. Впродовж усього життя він шукає відповідь на питання, що ж стало причиною аварії.
"Головний герой фільму – Федір Олександрович. У фільмі він знаходить винуватця катастрофи. Все своє життя він намагався знайти цього злочинця. Проте кожен глядач повинен зробити висновки для себе, чи правдиві звинувачення головного героя, чи ні",– зазначає автор картини.
Робота над стрічкою тривала півтора року. За словами режисера, з великої кількості людей, з якими йому довелося поспілкуватися протягом цього часу, найбільш сильне враження на нього справили колишні військові, які в цей період несли службу в Прип’яті та Чорнобилі.
"За нашими розслідуваннями ми зробили висновки, що військові брехали, або ж умисно приховували правду. Під час мого спілкування з ними, вони чули мій жахливий акцент, вони знали, що я американець. Вони неохоче йшли на спілкування і майже на будь-яке питання відповідали – "військова таємниця",– ділиться своїми спогадами Чед Ґрасіа.
Крім того, документальний фільм розкриває факт існування секретної установки "Російський дятел", розміщеної поблизу атомної станції. В той час американці вважали цю розробку вчених Радянського Союзу здатною впливати на людську підсвідомість.
"У той час це були найдорожчі та найбільш технологічні конструкції. Вони були як в СРСР, так і в Сполучених Штатах Америки. Але ніхто достеменно не знав, як працює цей прилад. Коли його вмикали, то він видавав звуки, схожі на стукіт дятла",– розповідає Ґрасіа.
Картину "Російський дятел" вже переглянули у майже півсотні європейських країн. Зараз таку нагоду мають львів'яни та гості міста.
Комментариев нет:
Отправить комментарий