вторник, 24 апреля 2018 г.

В Києві Відбулася Хода Пам'яті Про Загиблих Ліквідаторів Аварії на Чорнобильській АЕС. Фото. Відео...


Хода пам'яті про загиблих ліквідаторів аварії на ЧАЕС - відбулася  у столиці. В середмісті зібралися рідні ветеранів Чорнобиля. Там зараз і наш кореспондент Даніїл Снісар.
Зараз ми перебуваємо під Кабміном. Сюди прийшли ліквідатори та родичі загиблих ліквідаторів. А до цього вони провели ходу пам’яті вулицями столиці. Зібралося понад 500 людей. Здебільшого, це родичі та побратими, люди які в перші дні після Чорнобильської трагедії ліквідовували наслідки тієї страшної катастрофи. 
Кажуть, що прийшли вшанувати пам'ять своїх рідних та близьких. Адже серед тих, хто приїхав з Черкаської, Харківської областей, з Закарпаття багато дружин, дітей і родичів загиблих ліквідаторів катастрофи. 
"Ми в 86-му році 48 днів і ночей розгрібали термоядерне багаття. Це був батальйон, сформований на принципах воєнного часу. На сьогоднішній день із 259 - 77 нема. Ось портрети, бачите, але усіх не маємо. І ми приїхали тільки во ім'я пам'яті", - говорить Ярослав Олійник, ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС. 
"Це наші чоловіки, які померли, які захищали дітей, людей, щоб наші внуки жили. Вночі з воєнкомату прийшли з повісткою. Забрали. Перші дні. І він був з перших днів в Чорнобилі, в 30-кілометровій зоні. І от, 15 років прожив. Зразу лікарі сказали, що помер не через Чорнобиль. Прийшлося боротися за це", - Ольга Білоус, вдова ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС 

Таку ходу пам’яті у столиці проводять вперше, організатори розповідали, що це не тільки нагода згадати ліквідаторів, які загинули у перші роки боротьби з наслідками Чорнобильської трагедії, а і нагода владі нагадати про себе. Адже родичі і самі ліквідатори не задоволенні тим, що в них невеликі пільги, що влада їх не чує. Так, принаймні, кажуть самі учасники акції.
"Депутати називають Чорнобильців - хто це такі. Вони забули, що ці люди спасли їх, спасли не тільки Україну, а й весь світ, ціною свого життя, свого здоров'я, щоб люди пам'ятали тих людей, хто ціною життя захищав других", - говорить Павло Шевчук, заступник голови всеукраїнського об'єднання ветеранів Чорнобиля. 
Пройшовши ходою центральними вулицями Києва, учасники забралися на Майдані Незалежності. Там священнослужителі провели молебень за загиблими ліквідаторами. А потім вирішили піти з Майдану до урядового кварталу, аби нагадати про себе. Адже ніхто з депутатів так і не прийшов на акцію, хоча учасники розповідають, що запрошували навіть перших осіб країни. Зараз акція триває під Кабміном. 

1 комментарий:

  1. С прогрессом человечества возрастает размер вреда для нашей планеты в часности ядерной отросли. Люди получили доступ к атомной энергии, что открыло новые горизонты. В любом случае, исследователи не полностью изучили возможности и последствия. https://zombie-film.com/serial-chernobyl-sezon-1-seriya-3

    ОтветитьУдалить