четверг, 2 ноября 2017 г.

Звернення До Президента України Про Термінове Втручання Стосовно Компенсації Вартості Санаторно-Курортної Путівки Для Чорнобильців...ІНФОРМАЦІЙНЕ  ПОВІДОМЛЕННЯ
Віце-президент Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» В.Яценко 31 жовтня 2017 року взяв участь у засіданні Урядового комітету, де, серед інших питань, розглядався проект постанови Кабінету Міністрів України «Про розмір середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Розробник цього проекту – Міністерство соціальної політики України - пропонує установити, що середня вартість путівки для виплат грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, та дітям, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, визначається Міністерством соціальної політики щороку з розрахунку 35 відсотків розміру одного прожиткового мінімуму, встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність (із заокругленням до однієї гривні).
Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Союз Чорнобиль України», яка є партнером Союзу юристів України згідно з Меморандумом про співпрацю, не погоджуючись з такою ініціативою, запропонувала встановити зазначену компенсацію у розмірі 35 відсотків середньої вартості путівки в Україні. В. Яценко поінформував членів Урядового комітету про те, що учасники Всеукраїнського семінару, присвяченого приведенню порядку санаторно-курортного лікування до вимог Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», одноголосно підтримали позицію Союзу Чорнобиль  щодо послідовного наближення компенсації до реальної вартості санаторно-курортного лікування. Відповідно до п.4 частини першої ст.20 згаданого Закону інваліди-чорнобильці мають право на «одержання грошової компенсації у розмірі середньої вартості путівки в Україні». Стаття 19 Конституції України зобов’язує Уряд діяти виключно відповідно до вимог Закону. Водночас, розуміючи існуючі економічні й фінансові труднощі, громадськість не наполягає на повному виконанні зазначеної норми Закону, але пропонує зробити реальний крок щодо наближення до цієї норми, а не «консервувати» порушення Закону, як це пропонується проектом постанови,- зазначив В.Яценко.
Віце-прем’єр-міністр України П. Розенко, який головував на засіданні Урядового комітету, зазначив, що погоджується з позицією громадськості, але Уряд, тим не менше, вимушений приймати рішення, виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету. Зважаючи на це, проект постанови буде вноситися  на засідання Кабміну України.
ДЖЕРЕЛО:

Комментариев нет:

Отправить комментарий