среда, 23 августа 2017 г.

ПРО ПРОВЕДЕННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО СЕМІНАРУ ЩОДО ПОЛІПШЕННЯ ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЧОРНОБИЛЬЦІВ. ВІДЕО...


ІНФОРМАЦІЙНЕ  ПОВІДОМЛЕННЯ
21-23 серпня 2017 року відбувся Всеукраїнський семінар «Щодо поліпшення пенсійного забезпечення інвалідів та інших категорій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». У семінарі взяли участь представники Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» зі всіх регіонів України, інших громадських Чорнобильських організацій. Виступаючі висловлювали невдоволення бездіяльністю керівництва Міністерства Соціальної Політики України, Кабінету Міністрів України, Пенсійного фонду України щодо поліпшення пенсійного забезпечення Чорнобильців.
Перед учасниками заходу виступили та відповіли на запитання Директор Департаменту соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи Мінсоцполітики України О.П. Дейнега, заступник директора Департаменту пенсійного забезпечення – начальник відділу Мінсоцполітики України Т.В. Матюх, заступник директора Департаменту – начальник управління контролю та розгляду звернень громадян Пенсійного фонду України О.В. Охріменко.

Після жвавого обговорення учасники семінару одноголосно прийняли ЗВЕРНЕННЯ до органів влади, громадськості, усіх Чорнобильців України (текст ЗВЕРНЕННЯ додається нижче).
ЗВЕРНЕННЯ
учасників Всеукраїнського семінару «Щодо поліпшення пенсійного забезпечення інвалідів та інших категорій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» до органів влади, громадськості, усіх Чорнобильців України
21-23 серпня 2017 року
Заслухавши інформацію посадових осіб Міністерства соціальної політики України, Пенсійного фонду України, ми, учасники Всеукраїнського семінару, змушені констатувати наявність кричущої бездіяльності з боку Кабінету Міністрів України, керівництва Міністерства соціальної політики України, Пенсійного фонду України щодо вирішення проблем пенсійного забезпечення Інвалідів-Чорнобильців, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Абсолютно безпідставно затримується у Верховній Раді України розгляд і прийняття законопроектів №№ 4442, 4442-1, 6292, якими поновлюються права Чорнобильців на належний соціальний захист та пенсійне забезпечення, порушені сумнозвісним, ганебним Законом України №76-VІІІ. Міністр Соціальної Політики України не виконав  власну обіцянку щодо внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту постанови Кабінету Міністрів України  про внесення змін до постанови №1210, підготовлений Всеукраїнською громадської організацією інвалідів «Союз Чорнобиль України» та погоджений іншими громадськими Чорнобильськими організаціями. Внесений Кабінетом Міністрів України та прийнятий Верховною Радою України у першому читанні проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» щодо підвищення пенсій», реєстр. №6614, не вирішує болючих проблем пенсійного забезпечення Чорнобильців. Пропозиції до цього законопроекту, надані ВГОІ «Союз Чорнобиль України», підтримані профільними комітетами Верховної Ради України - з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, а також з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення. Проте, немає жодних гарантій, що ці пропозиції будуть повністю враховані Верховною Радою України. 
Такою бездіяльністю органів державної влади українські Чорнобильці доведені до відчаю.
Враховуючи викладене, звертаємося:
До Верховної Ради України:
Невідкладно розглянути  у Верховній Раді України й прийняти законопроект №6292 або №4442, якими поновлюються норми Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи», що всупереч Конституції України  були  скасовані  ганебним  Законом  України  №76-VІІІ  від  28 грудня 2014 року.
При прийнятті у другому читанні проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», реєстр. №6614, обов’язково врахувати такі пропозиції:
скасувати передбачене законопроектом зменшення величини оцінки одного року страхового стажу з 1,35% до 1% (зміни до ст. 25 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування»), оскільки, це призведе до загального зменшення розміру пенсій, що протиречить ст. 22 Конституції України, а також негативно позначиться на оцінці одного року страхового стажу при здійсненні осучаснення пенсії, фактично зневолюючи осучаснення;
пункт 1) частини 1 розділу І (щодо внесення змін до ст. 49 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», згідно з якими скасовується державні «пенсії», а також пенсії постраждалим 4-ї категорії) виключити, як такий, що звужує існуючий обсяг прав громадян, та порушує вимоги ст. 16 Конституції України стосовно обов’язку Держави захищати Чорнобильців;
частину третю ст. 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» привести у відповідність до пункту 15 частини 30 законопроекту (де йдеться про внесення змін до ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування»), а саме - замінити показник прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на показник прожиткового мінімум, встановленого для працездатних осіб;
підтримуючи зміст пункту 5 частини 1 розділу І законопроекту стосовно змін у частині третій ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», пропонуємо слова «дійсної строкової служби» замінити словами «дійсної військової служби , у тому числі строкової», уникнувши у такий спосіб дискримінаційного підходу до пенсійного забезпечення військовослужбовців-ліквідаторів.
До Прем’єр-Міністра України :
– виконати доручення Президента України щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України №1210 від 23.11.2011 року стосовно поліпшення пенсійного забезпечення Чорнобильців,  яке було дано за результатами зустрічі Глави Держави з лідерами ВГОІ «Союз Чорнобиль України» та інших громадських Чорнобильських організацій. 
До Міністра Соціальної Політики України :
- невідкладно внести на розгляд Кабінету Міністрів України підготовлений спільно з громадськими Чорнобильським організаціями проект  постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України №1210, врахувавши таку пропозицію: у пункті 9 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого цією постановою, показник Зс – середня заробітна плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2014, 2015, 2016 роки. Максимальний розмір пенсії не може бути перевищувати десяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб». 
Враховуючи, що у Пояснювальній записці до законопроекту №6614 зазначається необхідність його погодження та проведення консультацій з громадськістю, наполягаємо на невідкладній зустрічі Міністра соціальної політики України А.О. Реви з керівництвом ВГОІ «Союз Чорнобиль України».
Звертаємося до всієї Чорнобильської громадськості, до кожного Чорнобильця України з пропозицією - підтримати це Звернення та висловити таку підтримку у листах до Глави Держави, керівництва Уряду України, Міністерства Соціальної Політики України, народних депутатів України.

 За дорученням учасників 
Всеукраїнського семінару
Президент ВГОІ «Союз Чорнобиль України»                                       

Володимир  ВОЙТОВ

1 комментарий:

  1. эти дристалки во главе с Гройсманом и Петей 30 лет назад ходили на горшок и сейчас за отнятые деньги у ликвидаторов живут по решению судов не платят а по 9 милионов за один месяц исполнителям находят мне копейки не могут выплатить вчера О.В.Охрименко прислала ответ Положено но деньги не заложены Жду уже 3 года заложения Всем им пожизнено положено!

    ОтветитьУдалить