понедельник, 24 июля 2017 г.

"В ЧОРНОБИЛІ ДОСЛІДЖУЮТЬ ДЖМЕЛІВ". ФОТО...

У ЗОНІ ВІДЧУЖЕННЯ БРИТАНСЬКІ ВЧЕНІ ДОСЛІДЖУЮТЬ ДЖМЕЛІВ
До «лабораторії просто неба», як часто називають зону відчуження, в рамках міжнародного проекту TREЕ (Transfer – Exposure – Effects), спрямованого на оцінку ризиків впливу іонізуючого випромінювання на людину та навколишнє середовище, з робочим візитом прибули науковці Університету Стірлінга (Великобританія).
Для досліджень було обрано 15 ділянок з різним рівнем радіоактивного забруднення, на кожній з яких відбувався замір потужності радіаційного «фону» та забір біологічних об’єктів – джмелів та дафнії звичайної.
Спільно з фахівцями ДСП «Екоцентр» та Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту британські вчені провели забір біологічних індикаторів (джмелів та дафнії) для дослідження впливу на них навколишнього середовища.
За словами генерального директора ДСП «Екоцентр» Сергія Кірєєва, участь в TREЕ дає можливість отримувати нові знання про вплив іонізуючого випромінювання на біологічні об’єкти і на їх основі покращувати системи радіаційного захисту навколишнього середовища та людини на міжнародному рівні.
Інформаційна довідка
Біологічні індикатори – це об’єкти, біологічні параметри яких з високою точністю вказують на зміни в навколишньому середовищі.

ДЖЕРЕЛО:

Комментариев нет:

Отправить комментарий