понедельник, 24 апреля 2017 г.

ВІД "СОЮЗ ЧОРНОБИЛЬ УКРАЇНИ". ДУБЛЬ - 2...

ЗВЕРНЕННЯ Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» з нагоди 31-х роковин Чорнобильської трагедії
Напередодні 31-х роковин Чорнобильської трагедії  вважаємо за необхідне нагадати українській владі, європейській та світовій спільнотам про той беззаперечний факт, що завдяки подвигу Героїв-Чорнобильців   були врятовані Україна, Європа і Cвіт.  
 Сьогодні більшість інвалідів і ліквідаторів - захисників Вітчизни страждають від   важких захворювань і щоденно змушені виборювати своє право на життя.  Протягом попереднього року, який офіційно був оголошений Роком вшанування подвигу ліквідаторів, ми неодноразово зверталися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України,  намагаючись донести   найболючіші проблеми Чорнобильців і наше бачення шляхів їх вирішення. Нажаль, керівники Держави нас не почули. Замість конкретних рішень щодо поновлення належного соціального захисту Чорнобильців, влада обмежилась прийняттям ритуальних актів: Указу Президента України «Про заходи у зв'язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи», Постанови Верховної Ради України «Про вшанування учасників наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та про заходи, пов’язані з 30-ми роковинам Чорнобильської  катастрофи», а також Розпорядження Кабінету Міністрів України з цього питання. Проте, й ці державні акти залишилися на папері, адже ніякого поліпшення соціального захисту українські Чорнобильці не відчули.
«Союз Чорнобиль України» докладав неабияких зусиль, щоб об’єднати громадські Чорнобильські організації у боротьбі за законні права Чорнобильців. Ми напрацьовували спільні вимоги до органів влади, а також проекти законодавчих та нормативних актів стосовно поліпшення захисту Чорнобильців усіх категорій. Проте, як правило, деякі лідери інших громадських Чорнобильських організацій на зустрічах з державними посадовцями висували інші вимоги, безпідставно звинувачуючи і намагаючись скомпрометувати керівників ВГОІ «Союз Чорнобиль України». Це дозволяє органам влади не приймати конкретних рішень на захист Чорнобильців, посилаючись на непорозуміння між громадськими Чорнобильськими організаціями. 
Так, протягом тривалого часу Уряд України зволікає з прийняттям рішення щодо поліпшення пенсійного забезпечення людей, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської   катастрофи. Верховна Рада України відтерміновує прийняття проекту Закону України №4442 «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», яким передбачене докорінне поліпшення пенсійного забезпечення Інвалідів-Чорнобильців. Більше року у Конституційному суді України триває розгляд подання про неконституційність   сумнозвісного Закону України №76-VІІІ від 28 грудня 2014 року, яким  всупереч вимогам Конституції України, позбавлено соціальних прав ліквідаторів 2-ї і 3-ї категорій,  потерпілих, а також дітей. 
Завдяки такій «турботі» влади чисельність українських громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, стрімко скорочується.
ВГОІ «Союз Чорнобиль України»  заявляє, що така бездіяльність органів влади, нехтування життєво важливими правами захисників Вітчизни - ліквідаторів, а також інших категорій постраждалих від Чорнобильської катастрофи, є наругою над жертовним подвигом ліквідаторів та спрямована на свідоме знищення українських Чорнобильців.

Ми вимагаємо:
Від Президента України:
- невідкладно зустрітися з лідерами всеукраїнських громадських Чорнобильських організацій, виконавши у такий спосіб свої неодноразові обіцянки, що надавалися  під час покладання квітів до меморіалів в День Чорнобильської трагедії та День вшанування подвигу ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС;
- відмовитися від затвердження Указом Президента України т. з. Стратегії подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, яка не передбачає соціального захисту Чорнобильців;
- підписати прийняті Верховною Радою України 13 квітня 2017 року зміни до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо скасування причинного зв’язку смерті з наслідками Чорнобильської катастрофи, як умови соціального захисту вдів (вдівців) ліквідаторів.
Від Кабінету Міністрів України:
- невідкладно прийняти проект постанови Кабінету Міністрів України про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України №1210 від 28.11.2011 року   щодо поліпшення пенсійного забезпечення Чорнобильців, підготовлений   громадськими  Чорнобильськими організаціями;
- розробити й прийняти  Загальнодержавну програму подолання наслідків Чорнобильської катастрофи на 2017-2027 роки, обов’язково включивши до неї розділ про соціальний захист Чорнобильців;
-  у жодному випадку не допускати скорочення існуючої мережі спеціалізованих  медичних закладів для лікування Чорнобильців та забезпечити належне фінансування їхньої діяльності відповідно до вимог Конституції України та чинного законодавства щодо безоплатного та якісного лікування людей. Збільшити фінансування бюджетної програми «Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
- ініціювати відновлення бюджетної програми забезпечення житлом громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. 
Від Верховної Ради України:
-   невідкладно розглянути й прийняти проект Закону України   №4442 «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»  щодо поліпшення пенсійного забезпечення Чорнобильців;  
- відмінити оподаткування пенсій Чорнобильців,  що призначені як компенсація за втрату здоров׳я;  
Вимагаємо від органів державної влади належного виконання  конституційного обов’язку щодо захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звертаємося до Організації Об’єднаних Націй, Ради Європи, Європейського Союзу з проханням підтримати наші вимоги та вжити заходів щодо захисту прав українських Чорнобильців на життя.

Закликаємо усіх українських Чорнобильців єднати зусилля з метою гідного вшанування подвигу Героїв-ліквідаторів, а також відстоювання своїх конституційних прав на належний захист з боку Держави.
ЗВЕРНЕННЯ буде направлено Президенту України, Голові Верховної Ради України, Прам’єр-міністру України, Міністру соціальної політики України, засобам масової інформації.

З повагою до всіх Чорнобильців України, 
Президент ВГОІ «Союз Чорнобиль України»                                                  В.В. ВОЙТОВ
ДЖЕРЕЛО:

Комментариев нет:

Отправить комментарий