вторник, 5 апреля 2016 г.

Поляки покажуть киянам реальний Чорнобиль...


26 квітня у Києві презентують грандіозний польський проект, який дозволить всім охочим побувати у Чорнобилі, не покидаючи межі нашого міста. Відважна команда айтішників із The Farm 51 зробили віртуальний тур у зоні відчуження, який демонструватимуть крізь спеціальні окуляри доповненої реальності 360, такі як Окулус, Morpheus, HTC Vive.
За словами ініціаторів, більшість людей не наважуються на подорож до Чорнобильської АЕС, оскільки бояться отримати дозу радіації. Але знати, із чим стикнулось людство після катастрофи із «мирним атомом» — мають всі.
«Ідея проекту з’явилась у польській технологічній компанії The Farm 51, яка працювала із відеоіграх, але шукала нові можливості для розвитку. Вони вирішили створити спеціальний підрозділ в рамках фірми, яка б досліджувала і розробляла віртуальну реальность. Його назвали Reality 51, а основним проектом зробили Чорнобиль VR Project», — розповів Знай.ua Бартош Крамек, працівник Фонду Open Dialog, який виступив партнером проекту.
За його словами, формат VR любить «невидимі» місця, які важко знайти та побачити, екзотичні або малодосліджені. Таким польсько-українським співробітництвом, учасники проекту хочуть просувати нашу країну за кордоном та вивчати її потенціал.
Бартош вважає, що Чорнобиль є одним з найбільш незвичайних і цікавих місць не лише в Україні, але і у всьому світі. А іще однією цікавинкою туру є те, що у кадр потрапили не лише напіврозвалені будівлі, покинуте житло, але і з десяток мешканців Зони відчуження.
Команда відсканувала людей, об’єкти та будівлі АЕС та міста Прип’ять за допомогою 3D-сканерів, щоб зображення були максимально деталізовані. Інтерактивний документальний фільм про «місто привид» органічно доповнили інтерв’ю із простими пожежними та членами рятувальних команд. Тобто, віртуальний музей розкаже, як лихо вплинуло на їхнє життя.

 

ПО ВЫХОДНЫМ И ПРАЗДНИКАМ БЛОГ НЕ ОБНОВЛЯЕТСЯ

Комментариев нет:

Отправить комментарий