Сьогодні у Рівненському музеї відкрили виставку, присвячену ліквідаторам Чорнобильської трагедії. Серед експонатів - світлини з місця аварії, перепустки ліквідаторам, за якими їх допускали у зону відчуження, одяг, схожий на той, у якому вони працювали після найбільшої техногенної катастрофи в історії людства.
Першими у бій вирушили пожежники та міліція, а вже за ними приїхала армія.
- Чорнобильську трагедію описати складно. Ми пішли воювати з мирним атомом. Кулі ніби не свистять, бомби не розриваються, проте то була справжня війна. Військові, молоді чоловіки, приїхавши в зону, від спеки знімали форму, протигази, за що відповідно їх карали. Всі, хто був у тій зоні, добряче скуштували радіації. Неможливо забути присмак металу на зубах, від якого не реально було позбутися. Ліквідаторів мучили головні болі, люди не витримували і бились головою об стінку. У декого бігла кров через очі та вуха, це було страшне видовище, - розповів учасник ліквідації на ЧАЕС, голова обласного об'єднання "Союз Чорнобиль України" Георгій Хиля.
Ліквідатори, присутні на виставці, просять не забувати людей, які полягли, закриваючи своїми грудьми всю планету від величезної катастрофи.
Першими удар прийняли на себе 6 пожежників, які вберегли від того, щоб трагедія не набула більших масштабів.
- Місто Чорнобиль було надзвичайно красиве. Першими у бій кинулись мої колеги, це 6 хлопців-пожежників, вони зберегли все, що змогли. О другій годині 27 квітня почалась евакуація міста Прип'ять. Людям повідомляли, що їх евакуйовують на три дні, і всі збирали мінімальний перелік речей. Дехто навіть не брав з собою документів. Людей евакуювали організовано, автобус приїжджав прямо до під'їзду, мешканці в нього сідали і їх вивозили з Чорнобиля. О сьомій годині у місті вже нікого не було. Дехто повертався з дачі, з риболовлі - їх вже не пускали додому, а садили в автобус і також вивозили. Там небезпечно навіть зараз, незважаючи на те, що пройшло вже стільки років. Шкода, що держава забула таке слово, як Чорнобиль, - розповіла уродженка міста Прип'ять, учасник ліквідації, заступник голови Рівненського обласного об'єднання "Союз Чорнобиль України" Ольга Кротюк.
Цьогоріч 26 квітня поблизу пам'ятного знаку о 1:23 ліквідатори запалять тридцять свічок,щоб вшанувати пам'ять загиблих у Чорнобильській катастрофі.
Комментариев нет:
Отправить комментарий