понедельник, 25 апреля 2016 г.

Національній банк України випустив пам’ятну медаль, присвячену подвигу ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС
Національний банк України, вшановуючи подвиг ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, випустив пам’ятну медаль.

Нагадаємо, що 2016 рік оголошено роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи. Вибух і подальше руйнування четвертого енергоблока Чорнобильської АЕС, яка сталася 26 квітня 1986 року.

 Медаль виготовлено з нейзильберу, якість карбування – “спеціальний анциркулейтед”, маса – 16,5 г, діаметр – 35,0 мм, тираж – 20 000 штук.

На аверсі медалі на тлі стилізованої пошкодженої арматури зображено образ Пресвятої Богородиці, ліворуч і праворуч від якого написи: ЧОРНОБИЛЬСЬКА ТРАГЕДІЯ/1986/2016. Унизу праворуч розміщено логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі медалі розміщено: стилізовану композицію – на тлі зруйнованої Чорнобильської АЕС група ліквідаторів; угорі напис півколом  ПОДВИГУ ЛІКВІДАТОРІВ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ.

Над створенням медалі працювали: художники Олександр Кузьмін, Марія Скоблікова та скульптори Володимир Атаманчук, Святослав Іваненко.

Національній банк Україні здійснює реалізацію цієї пам’ятної медалі за ціною 26 гривень (її вартість у банків-дистриб’юторів потрібно уточняти безпосередньо у відділеннях). Придбати пам’ятну медаль можна у регіональних підрозділах Департаменту грошового обігу Національного банку України та у відділеннях АТ “Ощадбанк” і АБ “УКРГАЗБАНК”.

 

ПО ВЫХОДНЫМ И ПРАЗДНИКАМ БЛОГ НЕ ОБНОВЛЯЕТСЯ

Комментариев нет:

Отправить комментарий