пятница, 4 марта 2016 г.

"ДЯКУЄМО ЗА ЖИТТЯ!!!"


Вшанувати подвиг ліквідаторів трагедії на ЧАЕС та посилити їхній соціальний захист - наше спільне завдання


Верховна Рада України має намір повернути ряд пільг особам, які постраждали при ліквідації Чорнобильської катастрофи, а також їх родичам. На початку місяця 246 народних обранців підтримали у першому читанні законопроект № 2093 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (щодо соціального захисту постраждалих осіб)».

Даним законом пропонується відновити категорії зон радіоактивного забруднення та уточнити період і час проживання громадян в зонах гарантованого добровільного відселення.

Тим, хто там проживає, планують повернути право першочергового безоплатного надання санітарно-курортних путівок або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування.

Законом передбачається, що неповнолітнім дітям і дружині померлого учасника ліквідації аварії 1 категорії, незалежно від наявності причинного зв’язку смерті з Чорнобильською катастрофою, пропонують надати пільги, якими померлий користувався, а також одноразову компенсацію за втрату годувальника та щомісячну компенсацію в подальшому.

Варто згадати, що цього року Україна відзначатиме чергову річницю трагедії на ЧАЕС. 26 квітня виповниться 30 років з дня катастрофи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. Також 2016 рік оголошено роком вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи. 

Дуже прикро, що Кабмін, у своїй версії бюджету на 2016 рік, не виділив кошти на фінансування заходів, пов’язаних з 30-ю річницею Чорнобильської катастрофи. В той час, коли Верховна Рада прийняла відповідну постанову, якою зобов’язала Кабмін виконати важливі для соціального захисту пункти і в проекті Закону України про Державний  бюджет на 2016 рік закласти кошти на збільшення обсягу фінансування бюджетних програм, що стосуються медичного забезпечення постраждалих від Чорнобильської катастрофи;


* збільшення витрат на пенсійне забезпечення інвалідів з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, постраждалих дітей, евакуйованих у 1986 році із зони відчуження;


*виплату пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в повному розмірі;


*фінансування реконструкції реабілітаційного центру для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;


*обліку при визначенні показників обсягу медичної субвенції чисельності наявного населення міст обласного значення, районів, яке частково обслуговується СМСЧ Міністерства охорони здоров’я України;


*відновлення фінансування бюджетної програми “Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

 

Сьогодні наше спільне завдання вшанувати подвиг  ліквідаторів трагедії на ЧАЕС, посилити їхній соціальний захист та привернути увагу суспільства до згаданих проблем. 

  ПО ВЫХОДНЫМ И ПРАЗДНИКАМ БЛОГ НЕ ОБНОВЛЯЕТСЯ

Комментариев нет:

Отправить комментарий