пятница, 4 марта 2016 г.

"ПРО БУДІВНИЦТВО СХОВИЩА ВІДПРАЦЬОВАНОГО ЯДЕРНОГО ПАЛИВА"...Депутати облради наголошують на недопустимості будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива в серці України


Депутати Київської обласної ради підтримали звернення Іванківської районної ради щодо недопустимості будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в зоні відчуження територій, що зазнали радіоактивного забруднення  внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Як відомо, в лютому 2012 року було прийнято Закон України «Про поводження з відпрацьованим ядерним паливом щодо розміщення, проектування та будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій». Статтею 1 цього документу визначено, що сховище має бути побудоване в зоні відчуження, а саме між селами Стара Красниця, Буряківка, Чистогалівка та Стечанка Київської області. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 року №399-р «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок» було надано дозвіл «НАЕК «Енергоатом» на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею 45,2га.
«Це об’єкт державного значення. Але кожен громадянин України, кожна громада складають нашу державу. А тому будь-який великий чи малий державний об’єкт при проектуванні і будівництві повинен враховувати думку кожного громадянина України, настрої кожної громади. В нашому регіоні збільшується і без того висока концентрація радіоактивних підприємств, при цьому відсутня інформація про сховище та його безпеку. Будівництво сховища підвищує і без того високу психологічну напругу жителів нашого району, що в свою чергу прозводить до підвищення захворюваності і смертності в порівнянні з середньообласними показниками», - зазначається у зверненні депутатів Іванківської районної ради до Київської обласної ради.

Водночас у зверненні наголошується на тому, що громада не має повних достовірних відомостей ні про плани будівництва сховища, ні про екологічні наслідки для прилеглих територій та країни в цілому. Відкрите зберігання відпрацьованого ядерного палива на поверхні землі, як це планується, близькість до столиці та Дніпра – артерії, що забезпечує водою Київ та половину України, викликає тривогу безпечного проживання поблизу сховища.
«Жителі територій, прилеглих до зони відчуження взагалі не мають інформації про даний об’єкт. Чи буде це «кіт в мішку», чи експеримент на українцях ми достеменно не знаємо. Екологічний стан, а значить життя і здоров’я та психологічний стан людей повинні мати не менше значення, ніж економічна вигода держави», - наголошують депутати Іванківської районної ради.
З огляду на важливість даного питання, депутати Київської обласної ради ухвалили рішення звернутися до Міжнародної агенції з атомної енергії (МАГАТЕ) з проханням розглянути ситуацію та надати свої рекомендації. 

  ПО ВЫХОДНЫМ И ПРАЗДНИКАМ БЛОГ НЕ ОБНОВЛЯЕТСЯ

Комментариев нет:

Отправить комментарий