четверг, 18 февраля 2016 г.

"ГАРЯЧІ НОВИНИ - "СОЮЗ ЧОРНОБИЛЬ УКРАЇНИ"...


Мінсоцполітики України про обчислення пенсій чорнобилцям та по втраті годувальника.

М І Н І С Т Е Р С Т В О СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ


Голові правління Пенсійного
фонду України Зарудному О. Б.


Шановний Олексію Борисовичу!


Відповідно до статті 54 Закону України .,Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської Катастрофи (далі - Закон) пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянинна із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986--1990 роках, У розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством.
Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23. 11. 2011 №1210  "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Статтею 15 Закону визначеню, що видача довідок про заробітну плату за період роботи (служби) в зоні відчуження, а також на територіях радіоактивного забруднення здійснюється підприємствами, установами (військкоматами) за основним місцем роботи працівників на той час.
Довідка про заробітну плату видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою, організацією, де працювала особа.
Порядок подання та оформлення документів для призначеним (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України ,.Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування затверджений постановою Правління Пенсійного фонду України віл 25.11.2005 № 22- 1 та зарезезвовано в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №.1 566/ 1846.

Підпунктом 10 пункту 3 розділу 2 Порядку передбачено,, що до заяви про призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслїлок Чорнобильської катастрофи додається, зокрема експертний висновок про встановлення причинного зв'язку смерті годувальника з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АБС. Заробіток визначається за документами, ще с в пенсійній справі померлого годувальника.
До Міністерства соціальної політики постійно зі скаргами звертаються вдови щодо непризначання їм пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за матеріалами пенсійної справи (померлих інвалідів — ліквідаторів, які отримували пенсію у розмірі відшкодування фактичних збитків), в яких знаходяться довідки про заробітну плату, одержану за роботу в зоні відчуження, підтверджені первинними документами.
Враховуючи     вищевикладене,     в     порядку     .державного     нагляду звертаюсь до Вас, шановний Олексію Борисовичу, з проханням припинити вищезазначену   практику   витребування    у   вдів   чисельних   довідок,  .які знаходяться в пенсійній справі померлого інваліда - ліквідатора, на підставі яких йому провадилась пенсійна виплата.
Прошу   довести   зміст   цього   листа   до   структурних    підрозділів Пенсійного фонду України.
Про вжиті заходи поінформувати мене особисто.


З повагою
Міністр                                                                                                                             П. РозенкоПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИМіністру соціальної політики України Розенку П.В.


Шановний Павле Валерійовичу!  

             
Пенсійний фонд України повідомляє, що Ваш лист від 24,12,2015 № 19588/0/14-15039 щодо призначення пенсій в разі втрати годувальнива вдовам померлих   інвалідів-яіквідаторів  наслідків  аварії  на Чорнобильській  АЕС,  які отримували пенсію, обчислену із заробітної плати в порядку, визначеному постановою Кабінету "'Міністрів України від 23.11.2011 № 1210, за матеріалами пенсійних справ годувальників направлено для виконання регіональним управлінням Пенсійного фонду листом від 20.01.2016 № 1933/02-23.


3 повагою
Голова правління                                                                                              О. Зарудний


 

  ПО ВЫХОДНЫМ И ПРАЗДНИКАМ БЛОГ НЕ ОБНОВЛЯЕТСЯ


Комментариев нет:

Отправить комментарий