среда, 16 декабря 2015 г.

ЛУЦЬК

ЧОРНОБИЛЬЦІ ВОЛИНІ ДОСІ НЕ ПОЧУТІ ДЕРЖАВОЮ
Несправедливе соціальне забезпечення, відсутність коштів на гідне людське життя – у таких реаліях живуть чорнобильці на Волині. Щороку їх стає все менше, адже «мирний» атом «з’їдає» ліквідаторів, а тим, хто хапається за життя, – доводиться оббивати чиновницькі пороги за соціальними пільгами.

Сьогодні, 14-го грудня, в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Цю дату відзначають щорічно у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

Голова добровільного товариства «Спілка Чорнобиль» Луцького району Федір Рузак розповідає, що їхню організацію створили у 1998-му році, аби спільно відстоювати інтереси тих, то боровся з «Чорною Мадонною». За цей час, розповідає Федір Рузак, більше 20 чорнобильців з району вже пішли з життя, найбільше у Баївській сільраді – шестеро людей.

«Сьогодні ми маємо таку ситуацію, коли соціальні пільги не відповідають потребам людей, а ті, які дають – розподілені несправедливо.

Для прикладу, одному – пенсія 8 тисяч гривень і більше, а іншому – мінімальна, хоча разом працювали в зоні відчуження. Це не справедливо. Ситуація склалася так, що ми там були довгий час, а якийсь командир приїхав перевірити нашу роботу на два дні й має статус та високу зарплату, бо у нього була висока ставка, відповідно, – велика зарплата.

Зауважу, що статус звучить як «Ліквідатор аварії на ЧАЕС». Так, саме слово «ліквідатор» говорить про те, що людина працювала над знешкодженням наслідків аварії, а не приїжджала перевіряти. Який же ж то ліквідатор! Нам за це образливо.

Найгірша ситуація із солдатами, яких «кидали» туди першими і які найбільше отримали радіаційного опромінення. То у них була мізерна зарплата, відповідно, й мінімальна пенсія. А ті, хто при владі були, то мають від держави і квартири, і машини, й хороші пенсії. Натомість, є прості солдати, які виконували свій обов’язок, а зараз відстоюють право на пільги в судах», – розповідає про проблеми Федір Рузак.


Чоловік додає, що на Волині є близько 5 тисяч членів обласної «Спілки Чорнобильців», з них – блихько 80 людей отримують високу пенсію.

Зі слів головного чорнобильця Луцького району, у зв’язку з низькими пенсіями, в середньому, 60% грошей щомісяця витрачають на ліки.

«Через те, що в більшості низька пенсія – відсотків з 60% своєї зарплати чорнобильці тратять на ліки. Зараз нам дуже скрутно. Пригадую, як у 90-их роках прийняли законодавчу базу для нашої підтримки, то ми мали і доплати, й курортний відпочинок, але його «зрізали». Ми розуміємо, що у нас криза, війна на сході, багато наших чорнобильців і в зоні АТО були, тому не вимагаємо надмірних благ. Але елементарне, аби забезпечити людські умови життя, – необхідність», – наголошує чорнобилець.

Зауважимо, що волиняни мають можливість отримати соціальну допомогу не лише від державних структур. Для прикладу, відтепер за адресною допомогою від Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк»можуть звертатися не лише луцькі «чорнобильці», а й з усієї області.


 

ПО ВЫХОДНЫМ И ПРАЗДНИКАМ БЛОГ НЕ ОБНОВЛЯЕТСЯ

Комментариев нет:

Отправить комментарий