понедельник, 14 декабря 2015 г.

ДЕНЬ ЛИКВИДАТОРА В СЛАВУТИЧЕ

14 грудня відзначається «День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС»


Аварія, що сталася в квітні 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, стала однією з найбільших катастроф в історії людства.


14 грудня 1986 року на Чорнобильській АЕС було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Це, по суті, була перша серйозна та важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху. 


14 грудня в Україні відзначається «День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС». Це визначено Указом Президента України № 945/2006 року від 10 листопада 2006 року. 
За роки, що минули, ми всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, який пов'язаний з використанням високих і, нерідко, небезпечних технологій. Незмінним залишається лише одне – найглибша повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС.
 Їхній подвиг неможливо переоцінити – як не можна переоцінити значення того, що вони зробили. Їхній героїзм, патріотизм і професійна майстерність перевірені часом. 

Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла. Багато з цих людей не дожили до теперішніх днів, задля збереження життя і здоров'я майбутніх поколінь.


Славутич 14 грудня 2015 року, в День Вшанування Учасників Ліквідації Наслідків Аварії на Чорнобильській АЄС, зустрів Героїв-Ліквідаторів дощем та мокрим снігом. Проте заходи до Дня Ліквідатора, з покладання до памятника "Героям Чорнобиля"квітів, розпочалися вчасно.  

Неквапливим кроком пройшла урочиста хода від Славутицької міської ради до памятника "Героям Чорнобиля".
Активну участь в заходах Вшанування Учасників ЛНА прийняла Славутицька Міська Громадська Організація "Союз Чорнобиль України".Продовжили вшанування Учасників ЛПА в новому Свято-Іллінському храмі. В сяючому чистотою та величчю храмі  була вперше проведена літургія, присвячена Ліквідаторам Наслідків Аварії на ЧАЕС.
Після літургії, яка продовжилась більше двох годин, Ліквідаторів привітав отець Іоанн Шепіда.

                         

                     


Він передав єстафету міському голові  Славутича Фомічову Юрію Кириловичу. Мер міста подякував ліквідаторів за їх нелегку працю в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЄС, та нагородив їх Почесними грамотами.  
Від Славутицької Міської Громадської Організації "Союз Чорнобиль України" були нагороджені:
Власова А.А.
Небожченко Д.А.
Клепиков В.А.
Забровский В.К.
Дедюра М.П.

До нагородження в Київській ОДА та  Київській Обласній  Громадській Організації "Союз Чорнобиль Україна" були подані:
Скачок С.І.
Бокова С.Н.
Сухецький А.К.
Ярошева Я.А.
Вольська Л.І.
Кардаш А.В.
В наступному, 2016 році, з нагоди 30ти ліття аварії на ЧАЄС, Славутицька Міська Громадська Організація "Союз Чорнобиль Україна" планує нагородити всіх членів організації памятним знаком "ПАМЯТЬ ЧОРНОБИЛЯ".
ПО ВЫХОДНЫМ И ПРАЗДНИКАМ БЛОГ НЕ ОБНОВЛЯЕТСЯ

Комментариев нет:

Отправить комментарий