среда, 23 декабря 2015 г.

СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ

 


Інформаційне повідомлення про зустріч представників всеукраїнських громадських організацій в Адміністрації Президента України

22 грудня 2015 року відбулася зустріч представників всеукраїнських громадських  чорнобильських організацій в Адміністрації Президента України. Від ВГОІ «Союз Чорнобиль України» в зустрічі взяли участь Віце-президенти В.Яценко, В.Кобчик а також голова Харківської обласної організації ВГОІ «Союз Чорнобиль України» А.Вінник.
Представники громадськості висловили вдячність Главі держави за видання Указу Президента «Про заходи у зв'язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи» № 702/2015, а також за його виступ на сесії Генеральної асамблеї ООН, де було порушено питання про відзначення 30-х роковин Чорнобильської трагедії.
Разом з тим  було зазначено, що  Кабінетом Міністрів України не враховуються доручення згаданого Указу Президента України  стосовно соціального захисту чорнобильців. Натомість, у проекті Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» і супроводжуючих законопроектах заплановано скорочення відповідних витрат на соціальний захист.
З урахуванням викладеного, представники громадськості просили передати Президентові України такі пропозиції - доручити  Кабінету Міністрів України:
  • розпочати конкретну роботу Організаційного комітету з відзначення 30-х роковин Чорнобильської трагедії, зокрема, невідкладно затвердити відповідний план заходів на 2015 - 2016 роки, з урахуванням пропозицій всеукраїнських громадських чорнобильських організацій;
  • прискорити видання Указу Президента України про державну нагороду учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС; 
  • врахувати пропозиції ВГОІ “Союз Чорнобиль України” до проекту  Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» ;
  • внести на розгляд Верховної Ради України законодавчі пропозиції про відновлення базових норм Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», передусім статей 50, 52, 54 цього закону в редакції, що діяла до 2008 року, а також пропозиції про посилення соціального захисту вдів ліквідаторів та дітей ліквідаторів після досягнення ними повноліття.
Учасники зустрічі висловили також настійливе прохання щодо особистої зустрічі з Президентом України для обговорення порушених питань.
ПО ВЫХОДНЫМ И ПРАЗДНИКАМ БЛОГ НЕ ОБНОВЛЯЕТСЯ

Комментариев нет:

Отправить комментарий