четверг, 3 августа 2017 г.

"ЗАРУЧНИКИ СИТУАЦІЇ"...

В Славутичі почала працювати аптека для пільгових категорій населення.
Першого серпня у Славутичі в Київському кварталі відкрилася довгоочікувана аптека (ПП «Спартуc»), яка буде відпускати лікарські препарати для окремих груп населення з певними категоріями захворювань за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування на безоплатній та пільговій основі (згідно з постановою №180 Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 р яке вносить уточнення і зміни до постанови №1303 від 17 серпня 1998 р.).
Ця постанова періодично змінювалася, і в 2009 році в постанові Кабінету Міністрів України №333 від 25 березня дається Національний перелік основних медичних препаратів. Цей список є остаточним варіантом згідно з постановою Кабінету Міністрів України №180 від 16.03.2017.
Про те, що це питання з відпусткою медичних препаратів хвилювало не тільки пенсіонерів та людей з певними групами захворювань, але і органи місцевого самоврядування, міського голову, депутатський корпус, кажуть ті факти, що ця тема постійно обговорювалася на нарадах у виконкомі, сесіях міської ради , зустрічах з представниками різних аптечних організацій. Все це було в той тримісячний період, коли з ринку медичних препаратів у Славутичі зникла аптека «Ліки України». А початок роботи аптеки за програмою пільгового відпуску ліків всі зустріли з ентузіазмом і радістю, але знову є  «АЛЕ».
У перший день роботи аптеки багато славутчани-учасників державної програми отримання безкоштовних і пільгових лікарських препаратів виявилися заручниками тієї ситуації, в якій дві постанови Кабінету Міністрів України не узгоджені і навіть суперечать одна одній, і це може поставити під удар пільгове забезпечення ліками певну групу жителів.

 З одного боку - заручниками стали ті, для кого ця програма створювалася - "Чорнобильці", пенсіонери, частина населення з певними категоріями захворювань, з іншого - аптека не може закупити необхідні медичні препарати, так як закупівлі, за словами власника аптеки ПП «Спартуc» Анатолія Маркова, жорстко прописані постановою Кабінету Міністрів України №955 від 2008 року про регламентування оптово-відпускних цін. І третьою стороною, яка стала заручницею ситуації, що склалася, стали органи місцевого самоврядування та міського відділу охорони здоров'я.
Як повідомив кореспонденту газети начальник відділу охорони здоров'я міста Славутича Володимир Куліш, вже підготовлено звернення до МОЗ України з проханням про врегулювання цього питання, для чого необхідне уточнення оптово-відпускних цін на медичні препарати на серпень 2017 року і узгодження постанов Кабміну, що стосуються цієї теми. Він підкреслив, що на даному етапі це протиріччя може вирішити тільки Міністерство охорони здоров'я України. Він так само повідомив, що дана проблема виникає в багатьох містах України, тому вже ведеться робота по створенню нової редакції оптово-відпускних цін на медичні препарати.
Власник аптеки Анатолій Марков не тільки підтримав написані звернення жителів в МОЗ, а й уточнив, що в договорі, за яким кошти на вирішення цієї програми дає управління соціального захисту, зазначено постанову №955 від 2008 року, де конкретно сказано, що за бюджетні гроші по пільговими рецептами можна закуповувати лише ті препарати, які внесені до реєстру оптово-відпускних цін. Це захищає вітчизняного виробника. «Те, що сьогодні я тримаю в руках скаргу, яка направлена ​​в прокуратуру і в мерію, говорить про те, що люди не розуміють, що дану проблему не зможе вирішити ні прокуратура, ні мерія, ні суд. Ця проблема вирішується тільки через міністерство і Кабінет Міністрів України. Ми ж готові робити все, що можливо в рамках закону, щоб славутчани могли отримати за пільговими рецептами всі необхідні препарати». Він запропонував славутчанам звернутися до Міністерства охорони здоров'я, щоб воно дозволило для "Чорнобильців" 1-ї та 2-ї категорій і жителів Чорнобильської зони відпуску взагалі зареєстрованих медичних препаратів.
Як бачимо з наведених вище висловлювань двох сторін, які стали заручниками ситуації з пільговими медичними препаратами, висновки яких багато в чому збігаються, напрошується питання: а як бути стороні споживачів, тим, хто має потребу в цих самих медичних препаратах? Тут можна поставити багаторазовий знак питання. А поки проблема з відпуском ряду медичних препаратів за пільговими рецептами остаточно не вирішена, славутичани просто будуть змушені купувати їх, адже лікуватися треба!

Комментариев нет:

Отправить комментарий