суббота, 26 августа 2017 г.

В Зоні Відчуження Знаходиться Унікальна Пам’ятка Культури Старовірів...


Чорнобильські землі ще з XVII століття славилися своєю лояльністю до представників різних релігій, як і будь-які інші землі, основне джерело доходу яких – річкова торгівля. Тут поруч один з одним проживали православні та католики, старообрядники та євреї. 
До нинішнього часу, на жаль, збереглося не так багато пам’яток: залишки старослов’янського Городища, православні церкви в місті Чорнобилі та селі Красне, єврейське кладовище та одне з найцікавіших місць – поселення старовірів.
Перші представники старообрядництва з’явилися на території зони відчуження ще у XVIII столітті, рятуючись від релігійного непорозуміння з колишніми земляками. Найвідомішим їх поселенням на території Зони є село Замошня, яке розташоване в 20 км від міста Прип’ять. Селище було засноване близько 1900 року як окреме поселення 600 старообрядців. 
Свідченням їх проживання там є залишки церкви та кладовище з восьмикутними хрестами та незвичними для України дерев’яними надгробками у формі будиночків – нарубами.
Церква Казанської ікони Божої Матері, яка раніше була частиною жіночого монастиря, нині самотньо височіє серед трав. Після аварії на ЧАЕС її купол згорів, а стіни стали притулком для тварин. Проте занедбаною церква залишалася недовго - на початку 2010-х років община церкви Святого Іллі (м. Чорнобиль) розпочала її реставрацію, але вже за православними традиціями. На даний момент реставрація церкви призупинена.
Сьогодні Замошня – унікальна пам’ятка культури старовірів України з віковою історією.

Комментариев нет:

Отправить комментарий