пятница, 13 января 2017 г.

ПРО ПОГОДЖЕННЯ ПРОЕКТУ ПОСТАНОВИ КМУ ЩОДО ВИЗНАЧЕННЯ СТАТУСУ ЧОРНОБИЛЬЦІВ...


Позиція ВГОІ "Союз Чорнобиль України" щодо проекту постанови Кабінету Міністрів України
Заступнику міністра соціальної політики України
Мущиніну В.В.
Шановний Віталію Вадимовичу !
На Ваш лист №22243/0/2-16/29 від 29.12.16 щодо погодження проекту постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій» повідомляємо наступне.
На переконання Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» жодним чином постанова не може суперечити Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 796-XII від 28.02.91р.
Не можна ставити ліквідаторів перед необхідністю пошуку первинних документів щодо їхньої участі в роботах по ліквідації аварії на  ЧАЕС та її наслідків. Треба зважити на те, що ліквідатори – люди переважно похилого віку і багато з них за станом здоров’я не в змозі будуть розшукати документи щодо їхньої участі в  подіях 30-ти річної давнини. В цьому немає необхідності також зважаючи на те, що в місцевих обласних департаментах соціального захисту населення мають зберігатися архіви персональних справ по кожному Чорнобильцю, де наявні усі необхідні документи, що підтверджують  участь людини в роботах у зоні відчуження на ліквідації Чорнобильської катастрофи.
Враховуючи вищезазначене, проект постанови Кабінету Міністрів України повинен містити завдання департаментам соціального захисту населення і Міністерству соціальної політики України щодо обміну старих посвідчень ліквідаторам і потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи на посвідчення нового зразка. Вважаємо, що немає ніякої необхідності в четверте (!) змушувати людей шукати первинні документи, адже вони знаходяться  в особових справах. Лише в окремих випадках, коли з тих чи інших причин втрачена персональна справа конкретної людини – питання має розглядатися на засіданні спірних комісій.
З урахуванням викладеного, вважаємо, що приймати постанову Кабінету Міністрів України в запропонованій редакції неприпустимо.
Пропонуємо обговорити зазначені питання на засіданні у Міністра соціальної політики України за участю керівників громадських Чорнобильських організацій.
З повагою,
Президент ВГОІ
«Союз Чорнобиль України»                                      
Володимир ВОЙТОВ

1 комментарий:




  1. КРАСНОАРМІЙСЬКА МІСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ
    всеукраїнської громадської організації інвалідів
    «СОЮЗ ЧОРНОБИЛЬ УКРАЇНИ»
    85302. Донецька область. м. Красноармійськ , пр. Миру , 30 пом.2. Код ЄДРПУО 20388035.
    Тел.(06239) 2-16-06. Email : Gomlyakov@gmail.com viktor-antonov@i.ua volkov.ap@i.ua

    16 січня 2017 р. Вих. № 5 Заступнику міністра соціальної політики України
    На № _______ від ________________________ р. Мущиніну В.В.
    Позиція Красноармійської міської організації ВГОІ "Союз Чорнобиль України" щодо проекту постанови Кабінету Міністрів України
    Про погодження проекту акта
    Шановний Віталію Вадимовичу !
    Розглянувши на засіданні Ради організації проект постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій» дійшли наступних висновків
    На переконання Ради організації ми в повному обсязі підтримуємо позицію і Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України». Жодним чином постанова не може суперечити Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи» № 796-XII від 28.02.91р.Не можна ставити ліквідаторів перед необхідністю пошуку первинних документів щодо їхньої участі в роботах по ліквідації аварії на ЧАЕС та її наслідків. Треба зважити на те, що ліквідатори – люди переважно похилого віку і багато з них за станом здоров’я не в змозі будуть розшукати документи щодо їхньої участі в подіях 30-ти річної давнини. В цьому немає необхідності також зважаючи на те, що в місцевих обласних департаментах соціального захисту населення мають зберігатися архіви персональних справ по кожному чорнобильцю, де наявні усі необхідні документи, що підтверджують участь людини в роботах у зоні відчуження на ліквідації Чорнобильської катастрофи.
    Враховуючи вищезазначене, проект постанови Кабінету Міністрів України повинен містити завдання департаментам соціального захисту населення і Міністерству соціальної політики України щодо обміну старих посвідчень ліквідаторам і потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи на посвідчення нового зразка. Вважаємо, що немає ніякої необхідності в четверте (!) змушувати людей шукати первинні документи, адже вони знаходяться в особових справах. Лише в окремих випадках, коли з тих чи інших причин втрачена персональна справа конкретної людини – питання має розглядатися на засіданні спірних комісій.
    Також доводимо до Вашого відома ,що на данний час Донецька та Луганська області ,з обласними центрами включно,частково окуповані незаконними збройними формуваннями . Більшість архівних документів залишилася на непідконтрольній Україні території. Багато людей невзмозі надати відповідні документи ,які б підтверджували прийняття ними участі у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС .
    Навіть при допущені , що учасники ЛНА на ЧАЕС якимось чином візьмуть зазначені архівні документи – для державних органів влади України вони будуть недійсними , так як будуть завірені печатками з абревіатурою «ДНР» , «ЛНР» , що у відповідності до Постанови КМУ № 505 від 05.10.2014 р. будуть НЕДІЙСНИМИ.
    З урахуванням викладеного, вважаємо, що приймати постанову Кабінету Міністрів України в запропонованій редакції неприпустимо.
    Пропонуємо обговорити зазначені питання на засіданні у Міністра соціальної політики України за участю керівників громадських чорнобильських організацій.
    З повагою,
    Голова Красноармійської міської організації В.В.Антонов

    ОтветитьУдалить