понедельник, 28 ноября 2016 г.

МІНІСТР ЕКОЛОГІЇ ПРО ЗОНУ ВІДЧУЖЕННЯ...


Щороку Україна витрачає на зону відчуження 2 мільярди гривень – міністр екології
Щорічний обсяг коштів, які виділяються з державного бюджету України на підтримку ізольованості та збереження державного майна у зоні відчуження, що перевищує 2 мільярди гривень.
Про це в ході засідання Кабінету міністрів повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.
«Станом на сьогодні зона відчуження – це територія, яка була вилучена з господарської діяльності і яка щорічно потребує понад 2 млрд грн витрат з державного бюджету. Тільки на заходи щодо забезпечення бар'єрної функції щорічно з держбюджету ми витрачаємо близько 200 млн грн», - сказав Семерак.
За словами глави Агентства з управління зоною відчуження Віталія Петрука, річний бюджет його відомства становить 1,8 млрд грн, при цьому в середньому Україна в рік витрачає на утримання зони відчуження близько 50 млн дол.

20 жовтня Кабмін прийняв розпорядження про виділення 93,5 млн грн Держагентству з управління зоною відчуження в рамках реалізації програми з підтримки екологічно безпечного стану даної зони.
Довідка. 
Зона відчуження Чорнобильської АЕС - заборонена для вільного доступу територія, що зазнала інтенсивного забруднення радіонуклідами внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Зараз площа зони відчуження становить близько 260 тис. га.
Чорнобильська зона включає в себе північ Іванківського району Київської області, де розташовані безпосередньо електростанція, міста Чорнобиль та Прип'ять, а також північ Поліського району Київської області.
ДЖЕРЕЛО:

Комментариев нет:

Отправить комментарий