пятница, 11 ноября 2016 г.

"В ЧОРНОБИЛЬ ЗА НАТХНЕННЯМ"...

Геній сучасності Іван Марчук шукав натхнення у Чорнобилі.
Лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка, народний художник України Іван Марчук та голова Громадської ради Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Дем’янюк відвідали м. Прип’ять та побували на оглядовому майданчику об’єкта «Укриття» і нового безпечного конфайнмента.
«Я дуже вражений. Це було несподівано. Враження від картини Пабло Пікассо «Герніка» («Герніка» - полотно, виконане в чорно-білих тонах в манері кубізму, було написане в 1937 році, після бомбардування німецькою авіацією однойменного іспанського містечка з чисельністю 5 тисяч жителів під час громадянської війни в Іспанії)у мене було меншим», - поділився своїми відчуттями український митець Іван Марчук.
За словами голови Громадської ради ДАЗВ Віталія Дем’янюка, там, де є творчість, є життя. Чорнобиль - територія змін. Чорнобиль - територія творчості.

Хтозна, можливо після цієї поїздки Україна зможе побачити нове творіння генія сучасності.
Довідка. 
Іван Марчук народився 12 травня 1936 року в селі Москалівка Тернопільської області. Навчався у Львівському училищі декоративно-прикладного мистецтва імені Івана Труша на відділенні декоративного розпису та на відділенні кераміки Державного інституту прикладного і декоративного мистецтва. У середині 1960-х років Іван Марчук переїхав до Києва, й саме тут розпочалось його становлення у мистецькому середовищі. Далі – жорстке протистояння системі, котра нещадно придушувала все, що не вписувалось у догми соціалістичного реалізму, й 12 років еміграції (Австралія, Канада, США). З вересня 2001 року, після повернення в Україну, художник живе і працює в Києві. У доробку майстра – близько 5000 картин, котрі знаходяться у галереях та приватних колекціях по всьому світу. Протягом останніх років полотна художника експонувалися переважно за кордоном (Литва, Німеччина, Польща), виконуючи функцію носіїв народної дипломатії й утверджуючи місце України в європейському та світовому культурному просторі.

Іван Марчук винайшов власну оригінальну техніку, якій придумав назву «пльонтанізм» (від галицького діалектизму «пльонтати» ‒ плести, переплітати). Вона полягає у балансуванні на межі рукотворного і технологічного накладання мазка, й через складність й філігранність виконання практично не підлягає повторенню.
Іван Марчук - володар високих звань народного художника України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, член Золотої гільдії Римської академії сучасного мистецтва. Також, він є одним із найвідоміших українських художників у світі.

Комментариев нет:

Отправить комментарий