четверг, 17 ноября 2016 г.

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД ВГОІ "СЧУ"...


Акція протесту переноситься
У зв’язку з рішенням Президії Федерації Профспілок України про перенесення акцій протесту   з 17 листопада 2016 року на першу декаду грудня 2016 року  (що пов’язане з перенесенням дати розгляду  у Верховній Раді України проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» на початок грудня), Всеукраїнська  акція протесту Чорнобильців  також переноситься.
Про дату проведення Всеукраїнської акції протесту Чорнобильців за своє  право на життя буде повідомлено додатково.
Розміщуємо проект «Резолюції учасників акції протесту Чорнобильців у боротьбі за право на життя» – для ознайомлення та внесення пропозицій.

Президентові України,
Верховній Раді України,
Кабінетові Міністрів України

РЕЗОЛЮЦІЯ

учасників Всеукраїнської акції протесту Чорнобильців у боротьбі за право на життя

_____ грудня 2016 року                                                       м.Київ

          Ми, учасники Всеукраїнської акції протесту Чорнобильців, представники усіх регіонів України, змушені констатувати, що органи державної влади не виконують вимоги Конституції України і чинного законодавства щодо забезпечення соціальних гарантій учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та інших категорій громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. 
Рівень соціального захисту Чорнобильців катастрофічно знижується. Сумнозвісним антиконституційним законом № 76, прийнятим в ніч з 28 на 29 грудня 2016 року, фактично знищені соціальні гарантії ліквідаторам ІІ та ІІІ категорій, а також потерпілим і дітям. Пенсії та соціальні виплати не індексуються відповідно до зростання вартості життя. Знищена бюджетна програма забезпечення  Чорнобильців житлом. 
Протягом більше двох років керівництвом Міністерства Соціальної Політики і Кабінету Міністрів України навмисно блокується прийняття законопроекту  стосовно докорінного поліпшення пенсійного забезпечення інвалідів, ліквідаторів, інших категорій постраждалих, погодженого  з всеукраїнським громадськими Чорнобильськими організаціями. 
При розробці проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» Урядом України не врахована жодна з пропозицій, наданих Союзом Чорнобиль України  листом №348 від 12.07.2016 року. Уряд пропонує ліквідувати життєво важливу для Чорнобильців бюджетну програму  комплексного медико-санітарного забезпечення  та лікування важкохворих чорнобильців. Показники прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, майже у тричі нижчі від реальних. 
Такі кроки не можна оцінити інакше, як заходи, спрямовані на знищення Чорнобильців.

         Ми вимагаємо:
  • Від Президента України, як гаранта дотримання конституційних прав громадян України - вжити заходів щодо безумовного виконання Указу Президента України № 702/2015 «Про заходи у зв'язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи»,  від 14 грудня 2015 року.
  • Від  Верховної Ради України - виконати  власну  Постанову  від 12листопада 2015 року  № 793-VIII   «Про вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та про заходи, пов’язані з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи».
  • Від Кабінету Міністрів України - виконати власне Розпорядження від 2 березня 2016 року № 177-р «Про затвердження плану заходів, пов’язаних з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи».
При прийнятті Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» забезпечити:
  • Фінансування програми КПКВК 2501200 «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у сумі не менше 3,8 млрд. грн., з розшифровкою усіх напрямів витрат цієї програми;
  • Відновлення бюджетної програми КПКВК 2301490 «Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у сумі 100 млн. грн.;
  • Відновлення бюджетної програми «Забезпечення житлом громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи» у сумі 300 млн. грн.;
  • Додаткове фінансування у бюджетній програмі КПКВК 2506080 «Фінансове забезпечення виплати пенсій…»  для виконання підготовленого Міністерством соціальної політики України  спільно з всеукраїнськими громадськими Чорнобильськими організаціями проекту Закону України про поліпшення пенсійного забезпечення Інвалідів-Чорнобильців;
  • Прийняття Закону України про скасування причинного зв’язку смерті ліквідатора з наслідками Чорнобильської катастрофи, як основної умови соціального захисту членів його родини
         Вимагаємо від органів державної влади України виконати власні державні акти  і свій конституційний обов’язок щодо належного соціального захисту Героїв-ліквідаторів та інших категорій Чорнобильців. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий