четверг, 20 октября 2016 г.

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВГОІ "СОЮЗ ЧОРНОБИЛЬ УКРАЇНИ"...


Інформаційне повідомлення про участь віце-президента ВГОІ "Союз Чорнобиль України " у засіданні Урядового комітету.

12 жовтня 2016 року віце-президент ВГОІ «Союз Чорнобиль України» В. Яценко взяв участь у засіданні Урядового комітету, де, серед інших, обговорювався проект Закону України «Про внесення змін до статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
          Як зазначається у Пояснювальній записці до цього законопроекту, під час прийняття Закону України від 21.04.2016 року №1339-VІІІ «Про внесення змін Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виникла технічна помилка, в результаті чого діти, які втратили одного з батьків внаслідок Чорнобильської катастрофи, та евакуйовані із зони відчуження у 1986 році, були позбавлені права на щорічну допомогу на оздоровлення.
          Законопроектом пропонується поновити право дітей, які втратили внаслідок Чорнобильської катастрофи одного з батьків, та евакуйованих із зони відчуження у 1986 році, на отримання щорічної допомоги на оздоровлення згідно зі статтею 48 Закону.
          У своєму виступі В. Яценко повідомив членів Урядового комітету, що ВГОІ «Союз Чорнобиль України» таку законодавчу пропозицію підтримує. Це стосується частини другої статті 48 Закону.
          Водночас він зазначив, що у Пояснювальній записці практично нічого не повідомляється про зміни, які пропонуються законопроектом до частини першої статті 48, де йдеться про одноразову компенсацію членам сімей померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильської катастрофою. Законопроектом пропонується виплачувати таку компенсацію у випадку втрати годувальника. На переконання ВГОІ «Союз Чорнобиль України», такі зміни спричинять обмеження прав людини, оскільки члени сім’ї змушені будуть доводити, що вони були на утриманні померлого. Інакше вони компенсацію не отримають.
          Представнику ВГОІ «Союз Чорнобиль України» доводилося двічі брати слово з цього питання, проте Урядовий комітет вирішив внести законопроект  на розгляд Кабінету Міністрів України.
          Після того, як Уряд, який є суб’єктом права законодавчої ініціативи, внесе зазначений законопроект до Верховної Ради України, ВГОІ «Союз Чорнобиль України» проситиме народних депутатів України врахувати позицію нашої організації і не допустити будь-якого ущемлення прав членів сімей померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильської катастрофою.

Комментариев нет:

Отправить комментарий