У КИЇВСЬКІЙ ОДА ОБГОВОРИЛИ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ЧОРНОБИЛЬЦІВ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У приміщенні Київської облдержадміністрації відбулася нарада з питань стану соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Нараду провів заступник голови Київської облдержадміністрації Андрій Янченко. Участь у заході взяли керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, зокрема директор департаменту соціального захисту населення Вадим Галицький, заступник директора департаменту охорони здоров’я Олександр Глушаниця, директор департаменту з питань цивільного захисту та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Ігор Аксенов, заступник начальника служби у справах дітей та сім’ї Володимир Лосєв, представники департаменту фінансів. Також на нараді були присутні начальник управління Пенсійного фонду України у Київській області Василь Фатхутдінов, голова Київської обласної організації ВГОІ «Союз Чорнобиль України» та інші.
Під час наради обговорили питання щодо соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, їх фінансову підтримку, та стан медичного, пенсійного, соціального забезпечення Чорнобильців Київщини.
Вадим Галицький розповів про соціальний захист Чорнобильців. Він зазначив, що на території Київщини проживає близько 640 тисяч осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з яких 26 876 інвалідів-чорнобильців 1 категорії, 26 600 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, і більше 500 тисяч потерпілих від Чорнобильської катастрофи.
Більш детально директор соціального захисту населення облдержадміністрації зупинився на питанні оздоровлення осіб, які постраждали внаслідок цієї катастрофи. Так, станом на 1 серпня фактично оздоровлено 1 647 постраждалих громадян 1 категорії, в тому числі 22 дитини-інваліда, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою. Загальна потреба санаторного лікування в 2016 році постраждалих громадян складала 5 698 осіб, в тому числі 51 дитина-інвалід. Після проходження тендерних процедур департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації було закуплено 4 344 путівки, в тому числі 36 путівок для дітей-інвалідів.
Щодо компенсаційних виплат цій категорії постраждалих Вадим Галицький зазначив, що загальна сума фінансування склала 301 млн. грн.
Заступник директора департаменту охорони здоров’я зазначив, що в Київській області визначено 38 медзакладів, які надають медичну допомогу потерпілим, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи. Так, наприклад, в Київській обласній лікарні № 2 за 7 місяців 2016 року було проліковано 4 800 постраждалих.
В області щорічно проходять диспансерні медичні огляди чорнобильців. За 7 місяців 2016 року оглянуто 67 % постраждалих. Найбільший відсоток складають діти віком до 18 років – 97 %, безпосередньо ліквідатори – 51 %, евакуйовані особи оглянуті на 44,5 %, особи, які проживають на забруднених територіях – 59 %.
Вадим Галицький наголосив на тому, що основна проблема – забезпечення постраждалих ліками.
Щодо пенсійного забезпечення доповів Василь Фатхутдінов. Він зазначив, що на обліку в Київській області перебуває приблизно 1/3 всіх пенсіонерів-чорнобильців України. на сьогодні 263 тисячі – це пенсіонери-чорнобильці різних категорій.
Начальник Пенсійного фонду України у Київській області вказав розміри пенсій Чорнобильців.
«Інваліди 1 категорії, а їх 27 тисяч, отримують 3 077 грн., потерпілі 4 категорії, а це 199 тисяч осіб, мають середню пенсію в розмірі 1 640 грн. Середній розмір пенсії по області складає 1 780 грн., а по Україні – 1 739 грн.», – зазначив Василь Фатхутдінов.
Він також пояснив, що в області є управління, де основна кількість пенсіонерів-чорнобильців всіх категорії. Так, у м. Біла Церква кількість таких пенсіонерів становить 88 % (від загальної чисельності пенсіонерів), в Іванівському районі – 87 %, в Богуславському та Бородянському районах – 85 %, в Рокитнянському районі – 82 %, у м. Славутич – 75 %. Середній розмір пенсій пенсіонерів-чорнобильців коливається від 1 560 грн. в Білоцерківському районі до 4 270 грн. в Славутичі.
Він також зазначив, що на особливому контролі по виплаті пенсій в Пенсійному фонді України у Київській області перебувають села зони відчуження, де проживають пенсіонери. Всього там проживає 158 пенсіонерів-чорнобильців. Кількість зареєстрованих в Київській області складає 35 осіб.
Володимир Лосєв зазначив, що більше 100 тисяч дітей мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
«За статистичними підрахунками на сьогоднішній день по Київській області забезпечено оздоровчими та відпочинковими послугами понад 27 тисяч дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», – зазначив заступник начальника служби у справах дітей та сім’ї.
Він також зазначив, що нині 711 дітей, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи відпочивають за кордоном. Завдяки співпраці з різними міжнародними громадськими організаціями, діти забезпечені відпочинком в Іспанії, Португалії, Великобританії, Ірландії, Австрії та Німеччині.
Також під час наради учасники обговорили питання фінансової підтримки Чорнобильців.
ПО ВЫХОДНЫМ И ПРАЗДНИКАМ БЛОГ НЕ ОБНОВЛЯЕТСЯ
Комментариев нет:
Отправить комментарий