пятница, 12 августа 2016 г.

"ГРОШІ В СКАРБНИЦІ УКРАЇНИ Є, АЛЕ НЕ ДЛЯ ВСІХ"...


"Інтерв’ю з головним бухгалтером України про Державну Скарбницю".
31 липня 2016 року відбулася розмова журналіста каналу 1+1 для випуску ТСН з Головою Державної казначейської служби України Тетяною  Слюз. 
Враховуючи важливість та актуальність обговорених питань, з метою інформування громадян України про всі процеси, що відбуваються при наповненні Державної скарбниці та багато інших цікавих фактів, вважаю необхідним довести і до жителів міста Славутича основні моменти вищевказаного інтерв’ю.
        На Єдиному казначейському рахунку України станом на дату розмови було 8,6 млрд. грн., на початок 2016 року - 9млрд.грн., на 01 липня 2016 року-18 млрд. гривень. В порівнянні: у лютому 2014 року, у дні Майдану, на головному рахунку України було всього 108 тисяч гривень - це кошти цілої держави, це дуже складна ситуація.    
       Основним органом, який відповідає за наповнення бюджету є Державна фіскальна служба, але станом на 01 липня 2016 року не було отримано 5 млрд. гривень до загального фонду державного бюджету, це відобразилося на залишках рахунку держави. Фактично це був недобір платежів по рентній платі.
        З квітня 2016 року до бюджету жодної копійки не заплатив Національний банк України, а передбачено платежів на весь рік 38 млрд. гривень, тобто недобір станом на 01 липня 2016 року становить 13 млрд. гривень. Причина відповідного стану всім відома: не затверджений склад Ради Національного банку України, яка повинна затвердити звіт аудиту за результатами діяльності попереднього фінансового року.
       Під питанням залишається джерело наповнення державного бюджету за рахунок проведення процесів приватизації, наприклад продаж Одеського припортового заводу. Бюджетним розписом передбачено прогнозний показник Державному фонду майна України у розмірі 17 млрд. гривень. Але аукціон зірваний, за результатами першого півріччя не надійшло 1млрд.100 млн. гривень. У випадку подальшого зриву цих видів доходів міністерство Фінансів України буде заміщати їх шляхом випуску облігацій внутрішніх державних позик. Така ситуація складається з дохідної частиною бюджету.
     Велике навантаження на Державний бюджет у видаткової частині дають судові рішення, загальна кількість яких складає на 01 липня 2016 року більше 154 тисяч на суму понад 3 млрд. гривень. На їх виплату у Державному бюджеті затверджено у бюджетній програмі на 2016 рік за КПКВ 3504040 лише 144 млн. гривень. Якщо у подальшому буде така тенденція і динаміка, то доведеться виплачувати людям гроші протягом 20-30 років. А це - знедолені громадяни України, діти війни, інваліди, Чорнобильці, яким починаючи з 2011 року призупинені деякі види виплат. Працівники казначейської служби намагаються пояснювати складність ситуації, інформують про наявність електронної черги, яка розміщена з вересня 2015 року на веб-порталі Казначейства. З метою недопущення зловживань та зовнішніх втручань доступ до цієї бази мають ті юридичні і фізичні особи, які мають на руках відповідні виконавчі документи, по їх номеру друкуються дані черги, сума і тому подібне. 
       Чинним законодавством заборонено проводити будь-які платежі на окуповані території України, все працює лише на території підконтрольної української владі. На підконтрольної території у Донецької та Луганської областях перебувають 43 територіальних органа Казначейства. В більшості з них дуже складно працювати, вважаючи бойові дії, пошкодження кабелів зв’язку,  проблеми з «Укртелекомом», але там знаходяться дуже відповідальні та відважні казначеї, яким треба дякувати за відвагу та стійкість.  З 2014 року жодної копійки на окуповані території не йде: ні відшкодування ПДВ, ні заробітна плата, ні пенсії.  
Інтерв’ю з Головою Казначейства Тетяною Слюз закінчилось позитивними сподіваннями на закінчення бюджетного 2016 року, ритмічним проходженням бюджетних коштів при всіх видах платежів та відшкодуванням ПДВ.  
ВЗЯТО:
ПО ВЫХОДНЫМ И ПРАЗДНИКАМ БЛОГ НЕ ОБНОВЛЯЕТСЯ

Комментариев нет:

Отправить комментарий