пятница, 10 июня 2016 г.

"ПРО РОЗГЛЯД СПРАВИ В КОНСТИТУЦІЙНОМУ СУДІ УКРАЇНИ"...

 
КСУ почав розглядати справу про позбавлення чорнобильців пільг і компенсацій

До суду подали відповідне подання, підписане 50 нардепами

Конституційний суд України почав розгляд справи (відео), в якій оскаржується законність позбавлення низки гарантій і пільг ліквідаторів та постраждалих від аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Про це повідомила опозиційний віце-прем'єр-міністр з соціальної політики та пенсійної реформи, народний депутат від "Опозиційного блоку" Наталія Королевська.
"Сьогодні Конституційний Суд почав розглядати справу за конституційним поданням, яке ми подали 27 квітня разом з представниками громадських організацій чорнобильців. Під цим поданням я зібрала підписи 50 народних депутатів від різних партій, які, незважаючи на наші розбіжності в політичних поглядах, відкинули все і змогли об'єднати свої зусилля для встановлення справедливості по відношенню до ліквідаторів та постраждалих від Чорнобильської катастрофи. Цим поданням ми оскаржуємо законність позбавлення їх визначених законом компенсацій і виплат", - заявила Наталія Королевська.
За словами опозиційного віце-прем'єра, у чорнобильців відібрали пільги в частині права на оздоровлення, лікування та медикаменти. Також змінено порядок надання їм соціальних гарантій - введені суми, вище яких людина позбавляється належних компенсацій. Крім того, дітям чорнобильців скасували право на отримання безкоштовного харчування у школах.
"Ми подали вже 10 подань до Конституційного Суду України щодо відновлення соціальної справедливості. Ми в змозі виправити помилки, допущені урядом і коаліцією, віддати належне людям. Адже це те, що вони заслужили, захищаючи кожного з нас, ризикуючи своїм життям, своїм здоров'ям та здоров'ям своїх дітей. Тому сьогодні не можна засовувати голову в пісок і говорити, що ми про це вже не пам'ятаємо. Пам'ятаємо, знаємо і зобов'язані заплатити те, що заборгували. Це стосується кожної категорії, яку в неконституційний спосіб позбавили права на соціальний захист в Україні. Я вірю, що Конституційний суд прийме справедливе і законне рішення, як по сьогоднішній справі, так і за іншими поданнями", - зазначила Королевська.


 


ПО ВЫХОДНЫМ И ПРАЗДНИКАМ БЛОГ НЕ ОБНОВЛЯЕТСЯ

Комментариев нет:

Отправка комментария