четверг, 16 июня 2016 г.

"ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ"...


 ПРО участь віце-президента ВГОІ "Союз Чорнобиль України" у засіданні робочої групи зі створення Чорнобильської Асоціації Народних Депутатів України.


15 червня 2016 року у приміщення Верховної Ради України відбулося засідання робочої групи зі створення Чорнобильської асоціації народних депутатів України, про яке повідомлялося в одному з номерів парламентського видання «Голос України». У засіданні взяв участь віце-президент Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», народний депутат України І, ІІ і ІІІ скликань Володимир Яценко. Учасники засідання, серед яких були народні депутати поточного і попередніх скликань, які мають «чорнобильський» статус, обговорили проект Статуту майбутньої асоціації, існуючі проблеми соціального захисту постраждалих громадян та шляхи їх законодавчого розв’язання, з урахуванням досвіду депутатів попередніх скликань, а також позиції громадських чорнобильських організацій.
Домовлено про подальші організаційні заходи зі створення такої асоціації, оскільки захист прав чорнобильців набуває дедалі більшої гостроти, про що свідчать акції протесту чорнобильців біля Верховної Ради, Кабінету Міністрів і Адміністрації Президента України. Координатору робочої групи зі створення Чорнобильської асоціації народних депутатів України, народному депутату України Арешонкову В.Ю. передані від ВГОІ «Союз Чорнобиль України» пропозиції щодо невідкладних заходів, які мають бути вжиті на законодавчому рівні, щодо поліпшення соціального захисту постраждалих. Йдеться, зокрема, про таке:

  • Сприяти відкликанню законопроектів №4650 і №4602, які категорично не сприймаються чорнобильської громадськістю.
  • Основою для подальшої співпраці має бути:
  • розгляд на сесії Верховної Ради України і прийняття законопроекту №4442 (4442-1). Цей законопроект – результат майже річної співпраці Мінсоцполітики України з громадськими чорнобильськими організаціями;
  • внесення повторно законопроекту №2093 (скорегованого). Одночасно з розглядами цього законопроекту можна розглянути й пропозиції про вилучення тих норм Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи», які відпрацювали своє і втратили актуальність.


ПРО Всеукраїнську акцію протесту Чорнобильців біля Адміністрації Президента України 15 червня 2016 року

15 червня 2016 року о 10 годині ранку біля будівля Адміністрації Президента України зібралися близько 2-х тисяч чорнобильців на акцію протесту. 
Активну участь у цій акції взяли Харківська, Чернігівська, Волинська, Вінницька, Черкаська, Херсонська, Луганська обласні організації «Союзу Чорнобиль України», а також м. Києва й окремі районні організації Київської обласної організації. 
У своїх виступах люди висловлювали обурення бездіяльністю влади щодо забезпечення конституційних прав громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Більшість виступаючих з болем зазначали, що Указ Президента України про належне вшанування подвигу ліквідаторів, виданий до 30-х роковин Чорнобильської трагедії, відповідні постанови Верховної Ради України і розпорядження Кабінету Міністрів України на практиці виявилися просто порожніми деклараціями. Замість обіцяного посилення соціального захисту відбувається шалений наступ на права постраждалих.
Люди розуміють труднощі, які доводиться долати сьогодні нашій країні. Але водночас вони не згодні надалі терпіти чисельні факти безгосподарності, ховання олігархами мільярдів коштів в офшорах тощо. Не хочуть і не будуть миритися чорнобильці й з тим, що при загальному зростанні витратної частини держбюджету, чорнобильські програми катастрофічно скорочуються.
Учасники акції одноголосно підтримали таке
ЗВЕРНЕННЯ                            
 до Президента України:

«Ми, учасники Всеукраїнської акції протесту чорнобильців, з обуренням і болем констатуємо, що до цього часу органами державної влади, передусім Кабінетом Міністрів України, не виконані вимоги, викладені у «Резолюції Всеукраїнської акції солідарності чорнобильців у боротьбі за свої права», що відбулася 23 березня 2016 року біля будинку Уряду України. Не прислухалися й народні депутати України до вимог, що містяться у «Рішенні Всеукраїнської акції протесту чорнобильців», яка проходила 12 травня 2016 року біля будинку парламенту України.

По суті залишилися порожніми деклараціями Указ Президента України від 14.12.2015 року №702 «Про заходи у зв’язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи», постанова Верховної Ради України від 12.11.2015 року №793 «Про вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та заходи, пов’язані з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи», розпорядження Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 року № 177 «Про затвердження плану заходів, пов’язаних з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи»
Українські чорнобильці не можуть і не будуть терпіти таку цинічну бездіяльність влади щодо виконання конституційного обов’язку захищати права постраждалих, що прямо прописано у статті 16 Основного Закону України, бо йдеться, без перебільшення, про життя інвалідів, ліквідаторів, евакуйованих, переселених, дітей, інших категорій постраждалих. Більш того, Уряд і парламент України  намагаються і далі нищити залишки системи соціального захисту постраждалих громадян, брутально порушуючи при цьому принципи державної політики щодо обов’язковості консультацій з громадськістю, визначені статтею 1 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а також європейські стандарти у цій галузі, встановлені, зокрема, «Віденською Конвенцією про цивільну відповідальність за ядерну шкоду», ратифіковану Законом України №334/96 від 12.07.1996 р. Так, Кабінет Міністрів України ініціював прийняття законопроекту №4608, яким по суті скасовується основна змістовна частина чорнобильського Закону, а саме – статті про пенсійне забезпечення, вони передаються Уряду України у ручне керування, що прямо протиречить статті 92 Конституції України. Групою народних депутатів України, у тому числі з Блоку Петра Порошенка, внесено законопроект №4650, яким пропонується скасувати Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», що був прийнятий після всенародного обговорення.
Ми переконалися, що без участі Президента України в країні не вирішується жодна значима проблема. Тому звертаємося до Вас, як Глави держави, Гаранта конституційних прав і свобод людини, з такими вимогами:
  1. Ініціювати відкликання з  Верховної  Ради України   згаданих   законопроектів №4650 «Про правонаступництво України» щодо скасування  дії актів СРСР на території України» та  №4608 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів       України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового      державного    пенсійного   страхування   та   єдиних   принципів   нарахування пенсій».
  2. Вжити заходів щодо невідкладного розгляду у Верховній Раді України та прийняття законопроекту про поліпшення пенсійного забезпечення інвалідів-чорнобильців, реєстраційний №4442 «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо пенсійного забезпечення», у підготовці якого взяли участь громадські чорнобильські організації.
  3. Виконати, нарешті, своє зобов’язання, надане 26 квітня 2016 року під час покладання квітів до Меморіалу Героям-чорнобильцям, щодо проведення особистої зустрічі з лідерами всеукраїнських громадських чорнобильських організацій.
Шановний Президенте України, почуйте зрештою людей, завдяки подвигу яких є 
Україна і живе наш народ. Ми також маємо право на життя! Заставте владу виконувати конституційний обов’язок щодо забезпечення цього права».

              Це ЗВЕРНЕННЯ за доручення учасників акції протесту підписали:
  1. Президент ВГОІ «Союз Чорнобиль України» В. Войтов.
  2. Голова Всеукраїнського об’єднання Ветеранів Чорнобиля В. Гайдак.
  3. Голова ГО «Всеукраїнське об’єднання інвалідів Чорнобиля «Прип’ять-Центр» О.Ющенко.
  4. ГО «Пожежні Чорнобиля» І. Ковальчук.
  5. Президент Міжнародного благодійного фонду «Діти-інваліди Чорнобиля» В.Колеснікова.
  6. Голова ГО «Спілка інвалідів Чорнобиля» В. Романчук.
  7. ГО «Чорнобильський Спас» О. Скопич.
  8. Голова Миронівської організації Ветеранів Чорнобиля С. Доник.
  9. ГО «Інваліди Чорнобиля» В. Оніщенко.
  10. ХООВ «Солдаты срочной службы Чернобыля» В. Полив’яний.
   Лідери громадських чорнобильських організацій передали цей документ на зустрічі із заступником Глави Адміністрації Президента України Р. Павленком. На цій зустрічі досягнута також домовленості, що під контролем Адміністрації Президента України Мінфіном і Мінсоцполітики України у 10-денний термін буде погоджений і внесений урядовий проект закону про поліпшення пенсійного забезпечення чорнобильців, погоджений з громадськими чорнобильськими організаціями.
Якщо не буде виконана ця домовленість, 30 червня 2016 року чорнобильці мають намір вдатися до більш рішучих протестний дій.





 


ПО ВЫХОДНЫМ И ПРАЗДНИКАМ БЛОГ НЕ ОБНОВЛЯЕТСЯ

Комментариев нет:

Отправить комментарий