понедельник, 6 июня 2016 г.

"НОВИЙ СТАТУС БЛОКІВ ЧАЕС"...


Важливий етап для Чорнобильської АЕС: блоки ЧАЕС повністю звільнені від відпрацьованого ядерного палива


6 червня остання відпрацьована тепловиділяюча збірка (ВТВЗ) була вивантажена з басейну витримки центрального залу № 1 і переміщена в сховище відпрацьованого ядерного палива «мокрого» типу (СВЯП-1).
Слід зазначити, що до завершення продовженого терміну експлуатації, 14 квітня 2016 року Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) дала окремий дозвіл ДСП «Чорнобильська АЕС» на вивантаження пошкодженого ВЯП з блоків № 1,2 і його перевезення до сховища відпрацьованого ядерного палива «мокрого» типу зберігання (СВЯП-1) для безпечного розміщення та зберігання.
23 квітня 2016 роки від пошкодженого ядерного палива був повністю звільнений блок № 2.
Після звільнення блоків ЧАЕС від ВЯП  Чорнобильська АЕС переходить на якісно новий рівень робіт - вона завершила етап підготовки до зняття з експлуатації і переходить безпосередньо до етапу зняття з експлуатації.
В результаті виконаного вивантаження ВЯП статус блоків №№ 1,2 буде змінений - дані блоки вже не будуть вважатися ядерними установками - після оформлення та затвердження відповідної документації блоки отримають статус об'єктів по поводженню з радіоактивними відходами, як раніше це відбулося відносно блоку № 3 ЧАЕС. Статус ядерної установки залишиться у сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-1), в якому в даний час зберігається кондиційне паливо з трьох блоків ЧАЕС.
Новий статус блоків дозволить прискорити і розширити роботи в частині демонтажу обладнання блоків і зняття Чорнобильської АЕС з експлуатації. Це дасть можливість знизити експлуатаційні витрати станції, а отже, - і навантаження на бюджет України, з якого фінансується Чорнобильська АЕС.
                                                                                ДЖЕРЕЛО:

 


ПО ВЫХОДНЫМ И ПРАЗДНИКАМ БЛОГ НЕ ОБНОВЛЯЕТСЯ

Комментариев нет:

Отправить комментарий