пятница, 29 апреля 2016 г.

ЖОРСТКА РЕАЛЬНІСТЬ

Наслідки «пожинатимуть» покоління


Усі проекти, пов’язані з розробленням технологій поводження з радіоактивними відходами, залишаються на папері, їх не виконували упродовж 25 років 


Директор Інституту проблем Чорнобиля доктор фізико-математичних наук Володимир Токаревський: «Треба змінити ставлення до атомної енергетики, щоб не допустити в країні другого Чорнобиля»


Багаторічні спостереження, які  вже нікого не дивують і не хвилюють: що далі трагічні події, пов’язані з аварією на ЧАЕС, то помітніше зниження інтересу суспільства і влади до її наслідків. І це, на жаль, попри те, що жорсткі прогнози американського професора Роберта Гейла (які він висловлював ще 1986 року) давно підтверджує сувора дійсність стрімким збільшенням в Україні смертності, зростанням ракових і серцево-судинних захворювань та загрозливих патологій  у вагітних жінок  і  новонароджених. У бесіді з науковцем-ядерником Володимиром ТОКАРЕВСЬКИМ  ми, звісно, не торкалися  цих соціальних проблем, хоча вони дуже гострі. Розмова йшла навколо  не менш актуальної  тенденції, що очевидна й тісно пов’язана з питаннями охорони здоров’я нації: майже цілковитої втрати інтересу влади  до техногенних і екологічних проблем  30-кілометрової зони ЧАЕС.



— Про них згадують і висловлюють нові обіцянки лише напередодні чергової чорнобильської дати чи під час супроводу іноземних делегацій на станцію, — зауважує Володимир Васильович. — А реальність така: усі проекти, пов’язані з розробленням технологій поводження з радіоактивними відходами, залишаються на папері, їх не виконували упродовж 25 років.






 


ПО ВЫХОДНЫМ И ПРАЗДНИКАМ БЛОГ НЕ ОБНОВЛЯЕТСЯ

Комментариев нет:

Отправить комментарий