понедельник, 14 марта 2016 г.

"ЧОРНОБИЛЬЦЯМ УКРАЇНИ - ВГОІ "СЧУ"...


Звернення до чорнобильців України


Дорогі побратими-ліквідатори, шановні чорнобильці! Наближається 30-та річниця аварії на Чорнобильській АЕС, яка визнана наймаcштабнішою техногенною катастрофою  в історії людства. Завдяки подвигу ліквідаторів, ціною їхнього життя і здоров’я вдалося врятувати Україну, Європу і Світ від ще більш згубних наслідків цієї катастрофи.
За останні два десятиліття число громадян України, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, скоротилося у півтора рази. Але нас, чорнобильців, на Україні ще більше двох мільйонів, і ми маємо право на життя на рідній землі. Напередодні 30-х роковин Чорнобильської трагедії ми сподівалися, що влада зрештою отямиться і вживатиме конкретних заходів щодо належного вшанування подвигу ліквідаторів та поновлення законних прав постраждалих, які сама ж влада й порушила.
Зокрема, сумнозвісним Законом №76 від 28 грудня 2014 року,  всупереч вимогам Конституції України, було позбавлено будь-якого захисту кілька сотень тисяч постраждалих, у тому числі дітей, фактично беззахисними залишилися учасники ліквідації аварії Чорнобильській АЕС   2-ї і 3-ї категорій. Скасована система забезпечення  чорнобильців належним житлом. Інваліди, у тому числі діти, ліквідатори, інші постраждалі не можуть придбати життєво необхідні ліки за свої жалюгідні пенсії, які не лише не проіндексовані відповідно до зростання вартості життя, але й оподатковуються.
Сьогодні більшість інвалідів і ліквідаторів, які є захисниками Вітчизни, страждають від цілої низки важких захворювань, вони щоденно змушені виборювати своє право на життя. Але складається таке враження, що влада такими своїми діями свідомо намагається якомога скоріше позбутися інвалідів, ліквідаторів, дітей, інших категорій потерпілих, сповідуючи людожерницький принцип: «немає чорнобильців – немає і проблем з їхнім соціальним захистом».
Ми неодноразово зверталися до Президента України, голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України,  прагнучи донести до можновладців найболючіші проблеми чорнобильців і наше бачення щодо шляхів їх вирішення. Нажаль, на жодне з наших звернень ми не отримали конкретної відповіді, зокрема, й що стосується особистих зустрічей керівників держави з лідерами всеукраїнських громадських чорнобильських організацій. Влада вперто не хоче іти на чесний, предметний діалог з рятувальниками України, намагаючись ввести людей в оману і не робити жодного конкретного кроку щодо поновлення належного соціального захисту чорнобильців, навіть на передодні 30-х роковин Чорнобильської трагедії.
Кабінет Міністрів України фактично ігнорує виконання Указу Президента України «Про заходи у зв'язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи», а також Постанови Верховної Ради України «Про вшанування учасників наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та про заходи, пов’язані з 30-ми роковинам Чорнобильської  катастрофи».
Зважаючи на таку цинічну бездіяльність органів влади, громадські чорнобильські організації України об’єднали зусилля, щоб примусити владу виконувати її конституційні обов’язки щодо захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.


Закликаємо усіх чорнобильців України 23 березня 2016 року взяти участь у Всеукраїнській акції солідарності чорнобильців у боротьбі за свої права.
Збір учасників акції з 10 до 11 години на бульварі Тараса  Шевченка  в м. Києві (навпроти станції метро «Університет).

Разом виборемо своє права на життя!


 

  ПО ВЫХОДНЫМ И ПРАЗДНИКАМ БЛОГ НЕ ОБНОВЛЯЕТСЯ

Комментариев нет:

Отправить комментарий