четверг, 25 февраля 2016 г.

"ПРО ЗМІНУ НАЗВ МІСТ, СІЛ, ВУЛИЦЬ"...


Зміна назви вулиці: чи потрібно підприємству переоформлювати документи?

Останнім часом у нашій країні, особливо в Києві, розпочались масові перейменування центральних вулиць і площ, на яких розташовано багато підприємств (зареєстровано багато юридичних осіб). Наше підприємство також потрапило в цю хвилю у зв'язку з перейменуванням вулиці, де ми знаходимось. Виникає питання: чи потрібно міняти установчі документи, відомості в реєстрі платників ПДВ, ліцензії та інші дозвільні документи? І що буде, якщо цього не зробити?

Масова зміна назв вулиць та навіть населених пунктів в Україні відбувається на виконання Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" від 09.04.2015 р. № 317-VIII (набув чинності 21 травня 2015 року, надалі – Закон).

Перейменування вулиці місцезнаходження юридичної особи є, фактично, зміною місцезнаходження юридичної особи, що тягне за собою необхідність внесення відповідних корективів в установчі та дозвільні документи, повідомлення банківських установ, контрагентів про зміну реквізитів у діючих договорах, виготовлення нової печатки (у разі наявності), виготовлення нової рекламної продукції тощо.

Щодо внесення змін до установчих документів

Зміна відомостей про місцезнаходження юридичної особи підлягає державній реєстрації відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців"Однак Закон не встановлює пакет документів, що подається для державної реєстрації змін в даному випадку. Ніяких офіційних роз'яснень з боку Державної реєстраційної служби України з цього питання немає.
"2. Адміністративний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів:
благодійних організацій;
юридичних осіб, пов'язаних із прийняттям Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", а також зміни місцезнаходження юридичної особи, місця проживання фізичної особи у зв'язку із зміною назви (перейменуванням) скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об'єктів топоніміки населених пунктів".
Таким чином, за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів у зв'язку з перейменуванням вулиці, адміністративний збір справлятися не буде.
Законом не встановлено граничних термінів для проведення вказаних дій, таким чином, суб'єкт господарювання сам може вирішувати, коли необхідно провести реєстрацію змін.
Але все ж таки рекомендуємо внести відповідні зміни з метою уникнення в подальшому непорозумінь з державними органами, зокрема фіскальною службою. Наступним кроком є внесення змін в дозвільні документи (ліцензії тощо).

Щодо внесення змін до правовстановлюючих документів на нерухоме майно (відмінне від земельної ділянки)

Паралельно у суб'єкта підприємницької діяльності може виникнути питання щодо необхідності внесення змін до правовстановлюючих документів на нерухоме майно. З цього питання на офіційному порталі Київської міської державної адміністрації з'явилось таке роз'яснення.
Законодавством України не передбачено обов'язку власника вносити зміни до правовстановлюючих документів (свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, договору міни, договору дарування тощо) у зв'язку з перейменуванням вулиць, на яких знаходиться об'єкт нерухомого майна, а тому вони є чинними та не потребують заміни чи отримання нового правовстановлюючого документа.
У той самий час, з власної ініціативи або у разі необхідності (продаж, дарування тощо) власник майна (в тому числі земельної ділянки), відносно якого відбулись зміни у назві вулиці (проспекту, провулку тощо), відповідно до законодавства має право самостійно (або уповноважити на це іншу особу за довіреністю) звернутись до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно з заявою про внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у зв'язку із зміною назви чи перейменування вулиці (проспекту, провулку тощо) відповідно до рішення Київської міської ради.
У разі необхідності здійснення нотаріальних дій з нерухомістю (продаж, успадкування, дарування тощо) у Департаменті містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) можна отримати довідку про перейменування вулиці. На підставі правовстановлюючих документів зі старою назвою вулиці і довідки Департаменту містобудування та архітектури нотаріус видає новий правовстановлюючий документ з новою назвою вулиці.

Щодо внесення змін до правовстановлюючих документів на земельну ділянку

Стаття 10 Закону України "Про державний земельний кадастр" розглядає земельну ділянку як об'єкт Державного земельного кадастру.
Стаття 1 вказаного Закону встановлює, що державна реєстрація земельної ділянки – внесення до Державного земельного кадастру передбачених цим Законом відомостей про формування земельної ділянки та присвоєння їй кадастрового номера.
Відповідно до п. 24 Порядку ведення земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 р. № 1051, відомості про місцезнаходження земельної ділянки вносяться до Державного земельного кадастру.
При цьому, відомості про об'єкти Державного земельного кадастру під час внесення їх до Державного земельного кадастру мають відповідати існуючим характеристикам об'єктів у натурі (на місцевості), визначеним з точністю відповідно до державних стандартів, норм та правил, технічних регламентів (стаття 11 Закону України "Про державний земельний кадастр").
А пункт 68 вказаного вище Порядку встановлює, що відомості про об'єкти Державного земельного кадастру, що змінюються, вносяться до Державного земельного кадастру безперервно.
Пунктом 117 Порядку визначено, що відомості (зміни до них) про зареєстровані земельні ділянки вносяться до Державного земельного кадастру в разі внесення, серед іншого, змін до відомостей про земельну ділянку, на яку відповідно до цього Порядку відкрито Поземельну книгуА пункт 118 вказаного Порядку встановлює заявочний принцип внесення змін до Поземельної книги.

Таким чином, власнику земельної ділянки, користувачу земельної ділянки державної чи комунальної власності у разі зміни найменування вулиці необхідно звернутися для внесення змін до Поземельної книги.






 

  ПО ВЫХОДНЫМ И ПРАЗДНИКАМ БЛОГ НЕ ОБНОВЛЯЕТСЯ

Комментариев нет:

Отправить комментарий