Про це заявив сьогодні Голова парламентського Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Микола Томенко під час засідання Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2016 році заходів, пов’язаних з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи.
Зокрема, за його словами, голосування за Закон України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» поставило під загрозу виконання двох важливих документів, що стосуються соціального захисту та допомоги громадянам, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС. .
Микола Томенко нагадав, що в рамках 30-х роковин Чорнобиля Верховна Рада ухвалила відповідну Постанову «Про вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та про заходи, пов’язані з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи», якою зобов’язала Кабінет Міністрів виконати важливі для соціального захисту пункти та у проекті Закону України про Державний бюджет на 2016 рік передбачити:
1) видатки на фінансування заходів, пов’язаних із 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи;
2) збільшення обсягу фінансування бюджетних програм, які стосуються медичного забезпечення постраждалих від Чорнобильської катастрофи;
3) збільшення видатків на пенсійне забезпечення інвалідів з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, потерпілих дітей та евакуйованих у 1986 році із зони відчуження;
4) виплату пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в повному розмірі;
5) фінансування реконструкції реабілітаційного центру для постраждалих в наслідок Чорнобильської катастрофи;
6) врахування при визначенні показників обсягу медичної субвенції чисельності наявного населення міст обласного значення, районів, яке частково обслуговується СМСЧ Міністерства охорони здоров’я України;
7) відновлення фінансування бюджетної програми «Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
«Незважаючи на це, Кабінет Міністрів жоден із зазначених пунктів Постанови у своїй версії бюджету на 2016 рік не виконав, а кошти на заходи соціального захисту громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, не передбачив», – зауважив Голова Комітету.
Крім того, залишився поза увагою Уряду і Указ Президента «Про заходи у зв’язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи», який передбачав поліпшення медичного, соціально-побутового обслуговування громадян, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.
«Таке ставлення Кабінету Міністрів до вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС унеможливлює проведення на належному рівні державних заходів, пов’язаних з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи, а також позбавляє соціального захисту громадян, які постраждали через наслідки цієї трагедії», – зауважив Голова Комітету.
«Отож, для того, щоб гідно відзначити проголошений Президентом 2016-й рік вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи, Уряду насамперед треба виконати ті зобов’язання, які поклали на нього Верховна Рада та Президент України», – підсумував Микола Томенко.
Комментариев нет:
Отправить комментарий