четверг, 24 декабря 2015 г.

УРЯДОВИЙ ПОРТАЛ ІНФОРМУЄ


Уряд спростив механізм фінансування для всіх закладів охорони здоров'я, щоб покращити надання медичних послуг для громадян

24.12.2015
В рамках підготовки до переходу від постатейного фінансування до системи оплати за надані послуги, на засіданні Кабінету Міністрів прийнято рішення спростити процедуру фінансування для закладів охорони здоров’я незалежно від виду медичної охорони, яку надає заклад та з якого рівня бюджету фінансується.
Відповідні зміни були внесені до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ.
Постанова Уряду сприятиме спрощенню та зменшенню документообігу в закладах охорони здоров’я, спрощенню порядку перерозподілу бюджетних коштів в частині внесення змін до планів використання бюджетних коштів, та надає можливість самостійно визначати першочерговість платежів   
Нагадаємо, фінансування за скороченою економічною класифікацією видатків бюджету вже було запроваджено у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та Києві, а також у закладах охорони здоров’я, що надають  первинну медичну допомогу. Впровадження такого механізму фінансування  підвищило ефективність використання бюджетних коштів, дозволило оперативно здійснювати їх перерозподіл відповідно до потреби тощо. Крім того, така система  є підготовкою до переходу від постатейного фінансування до системи оплати за надані послуги, а також навчання керівників та працівників фінансової служби до самостійності та відповідальності за використання  коштів.
Саме тому було прийняте рішення поширити порядок фінансування за скороченою класифікацією видатків на заклади охорони здоров’я, що утримуються за рахунок бюджетних коштів, незалежно від виду медичної допомоги, який надає такий заклад та з якого рівня бюджету фінансується.
                                                                 
                                                                   ИСТОЧНИК:Уряд перерозподілив деякі видатки державного бюджету, передбачені Міністерству соціальної політики на 2015 рік

24.12.2015
На засіданні Уряду 23 грудня 2015 року було прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України«Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству соціальної політики на 2015 рік».
Розпорядженням передбачається збільшення видатків споживання для забезпечення виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період за рахунок відповідної економії коштів за іншими бюджетними програмами, головним розпорядником бюджетних коштів, за якими є Мінсоцполітики, зокрема:
-  з одноразових виплат жінкам, яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня” (15 500,0 тис. грн.);
-  з разової грошової допомоги ветеранам війни до 5 травня (1 360,0 тис. грн.);
-  із соціальних виплат громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (82 510,4 тис. грн.);
-  з виплати матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби (5 000,0 тис. грн.);
-  із забезпечення житлом осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості нижніх кінцівок (31 375,8 тис. грн.).
Прийняття розпорядження дасть можливість забезпечити фінансування компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, що передбачено статтею 119 Кодексу законів про працю України.

Міністерство фінансів вітає ухвалення Верховною радою пакету законів, необхідних для прийняття Державного бюджету України
24.12.2015
Ухвалення пакету законопроектів допоможе зменшити податкове навантаження в економіці, підвищити ефективність та адресність державних видатків через запровадження структурних реформ у різних галузях присутності держави, підвищити якість державних послуг тощо.
Зокрема, Міністерство фінансів розробило, а Верховна Рада ухвалила проекти законів:
№3688 «Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році»;
№3629 «Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо узгодження норм Бюджетного кодексу зі змінами до галузевого та податкового законодавства)»;
№3689 «Проект Закону про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" щодо видатків Пенсійного фонду України»;
№3533 «Проект Закону про заходи щодо стимулювання зовнішньоекономічної діяльності»;
№3627 «Проект Закону про внесення зміни до Закону України "Про управління об'єктами державної власності" (щодо права отримання частини чистого прибутку (доходу)»;
№3628 «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо стабілізації фінансового стану держави та удосконалення окремих положень соціальної політики)».
Прийняття пакету законопроектів необхідне для збалансування державного бюджету, проект якого Верховна Рада буде голосувати після внесення змін, що вносилися під час обговорення в комітетах. У свою чергу, проект Бюджету є важливою складовою для отримання наступного траншу МВФ та іншої, пов’язаної з ним фінансової підтримки, що має на меті забезпечити стабільність, прогнозованість та економічне зростання, - як для країни в цілому, так і для кожного громадянина зокрема.
Відповідність ухвалених законопроектів принципам та цілям програми співробітництва України з МВФ "Механізм Розширеного фінансування" буде аналізуватися спеціалістами Міжнародного Валютного Фонду окремо.

  

ПО ВЫХОДНЫМ И ПРАЗДНИКАМ БЛОГ НЕ ОБНОВЛЯЕТСЯ

Комментариев нет:

Отправить комментарий